Стародавнє мистецтво — це дзеркало історії людства, яке не лише відображає естетичні смаки минулих епох, але й передає глибокі культурні, духовні та соціальні цінності. У сучасному світі, коли технології невпинно розвиваються, а масова культура дедалі частіше звертається до швидких і поверхневих рішень, інтерес до стародавніх мистецьких технік стає символом пошуку автентичності та зв’язку з корінням. Відродження цих технік не просто повертає їх до життя, але й дозволяє по-новому переосмислити їх у контексті сучасного суспільства.
Читати далі... »Відродження стародавніх мистецьких технік у сучасному світі
17.01.2025 р.
Світовий досвід збереження культурної спадщини
03.07.2022 р.
За останнє століття туризм перетворився з короткочасних мандрівок у потужну високорентабельну індустрію, в якій тісно переплелися економічні і соціальні аспекти. Проблема ставлення до історичної та культурної спадщини є однією з найважливіших. Вона вивчається філософами, істориками, культурологами, соціологами та тісно пов’язана з мистецтвом, політикою, правом та іншими сферами діяльності.
Читати далі... »Цікаві факти про українську мову
23.06.2022 р.
За різними даними, українська мова займає 25 або 32 місце за кількістю носіїв серед найпоширеніших мов у світі. Для 36-37,5 мільйонів осіб українська мова є рідною. Загалом у світі 41-45 мільйонів осіб володіють українською.
Читати далі... »Гастрономічна українська кухня як нематеріальна культурна спадщина
14.09.2021 р.
Відомо, що у світі існує безліч народів і у кожного своя кухня та свої рецепти для приготування страв. Національна кухня кожного окремого народу світу – це окремі кулінарні королівства, які цікаво досліджувати. Кожен народ має власні традиції, власну історію і, звичайно ж, свої особливості національної кулінарії.
Читати далі... »Гастрономічна культура українців
08.09.2021 р.
Гастрономічна культура - це культурно специфічна система норм, принципів і зразків, що втілюється в способі приготування їжі, наборі прийнятих в даній культурі продуктів і їх поєднаннях, практиці споживання їжі, рефлексії над процесами приготування і вживання їжі.
Читати далі... »Святкові страви у календарному циклі народного харчування як нематеріальна культурна спадщина поліщуків України
18.08.2021 р.
Традиційне харчування українців, як і інших народів, пройшло тривалий шлях становлення і розвитку. У свою чергу система харчування завжди поділялася за географічними умовами. Тому розташування Полісся обумовило певні особливості у їжі.
Читати далі... »Гастрономічні культурні явища як маркер української нематеріальної культурної традиції
14.07.2021 р.
Вагомими частинами культури українського народу, поряд з мовою та мистецтвом є культурні гастрономічні явища. Гастрономія виступає своєрідним етнічним маркером, що позначає буденне існування нації. Кухня вбирає в себе той неоцінений здобуток народу, що складався віками.
Читати далі... »Гастрономічна культура та традиції як елемент нематеріальної культурної спадщини України
08.07.2021 р.
Поки ми зараз переживаємо надзвичайні умови блокування в глобальному масштабі через пандемію коронавірусу (COVID-19), ми також бачимо шляхи, якими вплив цієї кризи виходить за рамки нашого фізичного здоров’я. Фестивалі та культурні заходи скасовуються або відкладаються, а культурні практики та ритуали обмежуються, що спричиняє зміни в житті багатьох людей.
Читати далі... »Нематеріальна культурна спадщина як чинник розвитку фестивального руху на Закарпатті
30.06.2021 р.
Сучасний світ переживає процеси глобалізації та інтеграції, що суттєво позначилося на розвитку культури. Однією з найпоширеніших форм культурної комунікації сьогодення є фестиваль.
Читати далі... »Символіка квітів в українській традиції
24.06.2021 р.
Споконвіку шанують в Україні квіти. Предки українців обожнювали квіти, вважаючи, що цей витвір природи даровано людям від Бога. Квіти постійні супутники нашого життя. Вони на клумбах, у кімнаті, на газонах. Вони на вишиваних рушниках, скатерках. Ними розмальовують печі, стіни осель.
Читати далі... »Ми щиро сподіваємось, що всі Ваші мрії ми втілимо у життя!