Символіка квітів в українській традиції


24.06.2021 р.

Споконвіку шанують в Україні квіти. Предки українців обожнювали квіти, вважаючи, що цей витвір природи даровано людям від Бога. Квіти постійні супутники нашого життя. Вони на клумбах, у кімнаті, на газонах. Вони на вишиваних рушниках, скатерках. Ними розмальовують печі, стіни осель.

А ще квіти в українському національному одязі. Квіти на плахті й корсетці символізують доброту, щирість душі. Квіти на рукавах сорочки оберігають від хвороби, злого ока.

Та особливим оберегом в Україні завжди був і вінок. Це не просто краса, а «знахар душі». Бо в ньому чарівна сила, що біль знімає, силу береже. Плетіння віночка - то своєрідна наука.

Символіка квітів в українській традиції

Потрібно знати, з яких квітів і коли плести, яке зілля з яким вплітати поруч. А всього в українському віночку дванадцять квіток, і кожна з них оберегом.

Культура українського народу незвичайна, унікальна. До нашого часу збереглося багато свят, звичаїв, обрядів, і майже в кожному почесне місце займають квіти. такі звичаї: класти у першу купіль різні духмяні квіти; у купіль хлопчика клали любисток, щоб довго жив; чорнобривець, щоб був чорнобривим; у купіль дівчинки клали ромашку, щоб рум’яною була, калину, щоб красивою була, любисток, щоб люб’язною була.

Про красиву дівчину говорять: «Вона така гарна, наче в любистку купана. Шкіра біленька, ніжна, коси шовкові».

Найпочесніше місце в українській хаті завжди відводилось освяченим рослинам. В українського народу три свята: Івана Купала, Маковія, Ромашка Трійця, на які святять квіти.
Увагу людей завжди привертала яскрава краса маків.

Ця гарна квітка стала символом дівочої вроди. Парубки чіпляли маки у петличку.

Червоний колір квітки символізував щирі й чисті почуття.

Вважалося, якщо людина «доторкнеться» до живої природи, вона набереться сил і здоров’я.

Ось так щиро, чуйно і вдячно оспівана краса квітів. Без тієї краси люди не уявляли життя, що й спонукало їх берегти цей безцінний дар природи. Вони віддавна уособлюють красу України, духовну міць її народу, засвідчують любов до рідної землі.
Залишити коментарМи щиро сподіваємось, що всі Ваші мрії ми втілимо у життя!