Як виникли весільні традиції


17.10.2013 р.

Взаємини чоловіка і жінки — це те на чому тримається і завдяки чому процвітає весь людський рід. Для оформлення взаємовідносин люди придумали справляти весілля. Ну і як будь-яке свято, весілля має свою історію.

Історія виникнення весілля багатовікова і всі звичаї спрямовані на те, що б шлюб молодих був міцним і щасливим. Багато хто вважає, що тільки те весілля справжнє, в якому було дотримано цілий ряд весільних звичаїв і традицій. Кожна традиція має свій особливий зміст та історію.

Англійське слово, що означає весілля, пішло від давньоанглійського слова, що означає «заставу, поручительство, обітницю», оскільки хлопець та дівчина присягаються дотримуватися визначених правил, які повинні забезпечити їх щастя.

Історія виникнення весілля починалася з часів Стародавнього Риму, вже в ті часи існував шлюб за звичаєм. Стародавні римляни практикували форму шлюбу, в якому здійснювалася покупку нареченої. Купували наречену вже в ті часи, коли грошового обігу ще не було, а критерієм ціни були голови дрібної і великої рогатої худоби. Пізніше, коли почався розвиток землеробства, наречену вже купували за врожай.

Звичай купувати наречену як символічний акт ще довго підтримувався в Стародавньому Римі. Чоловік на одруження брав ваги, на які наречена кидала монетку в присутності свідків. У ті часи для вирішення різних конфліктних ситуацій у шлюбі застосовувалися глиняні таблички, на які наносився текст шлюбного договору, писарем, що сидить у міських воріт. Якщо такий договір не був укладений з жінкою, вона не була дружиною.

Трохи про історію виникнення весільного інвентарю.

Білий колір вбрання означає зовсім не невинність, як вважають деякі, а радість і процвітання. Ще жителі Стародавньої Греції та служителі католікоса воліли на свята ходити в білих одежах. Протягом століть білий колір був лише одним із святкових кольорів.

Тоді як білий колір-це символ чистоти, невинності і простоти, він найліпше підходить для такої церемонії. Зелений колір символізує невдачу, тому не варто його надягати. Блакитний ж вдалий колір для закоханих, і тому наречена може одягти блакитне плаття. Вінки, гірлянди і букети квітів символізують достаток і процвітання. У середні століття нареченої несли в руках колосся.

Цнотливість символізувалося не платтям, а фатою. Тому вважається, що в разі повторного шлюбу жінка не може на весільну церемонію надягати фату. Детальніше про історію весільної фати читайте тут.

Звичай обміну обручками, швидше за все, прийшов з Давнього Єгипту. Символічне значення його велике, адже кругла форма кільця означає вічність, нескінченні щастя і любов між чоловіком і дружиною. За давнім звичаєм, обручка надягають на безіменний палець, оскільки вважалося, що в ньому розташований нерв, безпосередньо пов’язаний з серцем. Про історію обручок можна прочитати більше тут.

Джерело: cikavosti.com




Залишити коментар



Ми щиро сподіваємось, що всі Ваші мрії ми втілимо у життя!