Незвичайні весільні традиції народів світу


Незвичайні весільні традиції народів світу


20.03.2012 р.

Весільні традиції різних народів нашого світу настільки різноманітні й дивовижні, що іноді в них важко повірити. Тим не менш, вони існують і є невід'ємною частиною життя людей в різних куточках планети.

Багато весільних традицій давніх часів вже відійшли в минуле. Так, раніше в деяких країнах Європи серед гостей було прийнято одягати на весілля таку ж одежу, як у нареченого з нареченою. Вважалося, що злі духи не зможуть знайти молодят в натовпі і наслати на них свої чари.

У американських індіанців юнаки, які мали намір одружитися, повинні були спершу вчинити якийсь подвиг, а вже потім прийти з дарами в будинок нареченої і догоджати батькам, які далеко не завжди обходилися з ними ласкаво.

Чоловіки серед австралійських аборигенів були менш цивілізовані. Вони в буквальному сенсі влаштовували полювання на наречених. Кілька днів наречений стежив за обраницею, а потім підкрадався до неї, бив по голові кийком й тягнув непритомну дівчину в своє плем'я.

Бедуїни подавали на весільний стіл цілком засмаженого верблюда, всередині якого був смажений баран, начинений вареними курми, кури ж були начинені рибою, а риба - яйцями.

В Албанії протягом перших трьох днів після весілля молода дружина мала зберігати цнотливість, щоб злі духи переконалися в її чесності.

У Чечні під час святкування наречена весь час стоїть у кутку, ховаючи обличчя. Щоб привітати її, гості просять у неї води. Коли наречена приносить чашку, вони випивають воду і кидають в чашку гроші.

В Іспанії з молодятами поводилися досить жорстоко: перед першою шлюбною ніччю їх переслідували, ловили, зв'язували і кололи гострими палицями, а іноді змушували орати землю.

У Швеції дівчата не виходили заміж доти, поки не завагітніли. Так вони доводили, що можуть мати дітей.

Фінські нареченої повинні були зібрати собі придане досить незвичайним способом: вони ходили по дворах і просили дати їм щось. Тим, хто не давав нічого, могли помститися: кинути старий черевик в казан з кашею.

Гостинні вірмени готові були прийняти як гостя будь-якого перехожого, який почув музику і який побачив свято.

Варто відзначити, що сучасні весільні традиції характеризуються не меншою винахідливістю та оригінальністю. В здавалося б близькою і знайомою нам Європі існують традиції, значно відрізняються від наших.

У Німеччині напередодні весілля обов'язково б'ють посуд перед входом в будинок нареченої, яка в подяку запрошує «хуліганів» в гості. Вважається, що битий посуд принесе їй удачу. Наречений же повинен продемонструвати свою акуратність: зробивши дівчині пропозицію, він відправляється підмітати сходинки міської ратуші. Задача нареченої - перевірити якість прибирання. Після весільної церемонії молодятам дають колоду і пилку. Їм потрібно розпиляти колоду на дві частини, що символізує початок спільного життя і ведення спільного господарства.

В Англії, щоб довести свою витривалість, наречена повинна підняти важку кришку церковної скрині.

В Шотландії відразу ж після церемонії одруження наречений кладе нареченій на плечі картату хустку і приколює його шпильками зі срібла. Забарвлення хустки відповідає кольорам сім'ї нареченого.

Греція славиться своїми танцями: на весільній церемонії виконується танець грошей, під час якого до нарядів молодят гості прикріплюють купюри. А щоб визначити, хто буде головою сім'ї, в день весілля наречена намагається наступити нареченому на ногу. Нареченому потрібно бути надзвичайно спритним, щоб не стати підкаблучником. Ще одна цікава грецька традиція: перед першою шлюбною ніччю по ліжку молодят стрибають маленькі діти. Вважається, що це забезпечить родині благополуччя.

У Болгарії, щоб зробити дівчині пропозицію, юнак просто кидає в неї яблуком.

На деяких островах Тихого океану весільна церемонія зводиться до спільного прийняття їжі з однієї тарілки при свідках. ДУ Новій Гвінеї наречений дарує нареченій на весілля 20 раковин, 20 шкурок райських птахів і 20 свиней, які є священними тваринами. Фатою нареченій служить вивернутий навиворіт свинячий шлунок.

Цікаві весільні традиції існують в Індії. Там можна одружитися на дереві. Навіщо? Відповідь проста: поки не одружився старший брат, молодший одружуватися не може. Щоб дати молодшому таку можливість, старший брат символічно бере за дружину дерево. Після церемонії дерево зрубують, що символізує смерть «дружини».

В штаті Пенджаб одружуються на деревах по трохи іншій причині. Справа в тому, що третій раз одружуватися там заборонено законом, в четвертий же - будь ласка. Тому варіантом вирішенням проблеми і є одруження з деревом. Після того, як дерево зрубують, залишаючи чоловіка вдівцем, він може спокійно одружитися в четвертий раз.

Країни Далекого Сходу зберігають та шанують свої традиції, і весільні - не виняток. В одному з племен в горах Китаю дружина може вбити чоловіка, якщо її що-небудь не влаштує в їх відносинах.

Японські молодята повинні випити дев'ять ковтків саке, перший з яких означає, що наречений і наречена дійсно стали чоловіком і дружиною.

У В'єтнамі батьки нареченої і нареченого святкують весілля своїх дітей окремо, так що перед гостями стоїть важкий вибір, до кого йти.

У Лаосі наречений зобов'язаний нести наречену на руках до будинку, де вони будуть жити. Вважається, що на шляху їх чекає нечиста сила, щоб посварити. Перешкодити цьому можна, тільки взявши наречену на руки.

У Тибеті жінки можуть мати двох чоловіків, а в Індонезії дружина володіє правом прогнати чоловіка через 3 місяці після весілля, якщо життя з ним її не влаштовує. Чоловіків в Індонезії називають «прихожими», оскільки вони залишаються з дружинами тільки вночі, а вранці йдуть до батьків.

Мабуть, найдивнішими, а іноді навіть шокуючими, є весільні традиції африканських народів. Про них можна прочитати тут.

Як бачите, весільні традиції різних народів дуже відрізняються один від одного, але всі вони пов'язані спільною метою: забезпечити молодятам благополучне, багате життя.
Залишити коментарМи щиро сподіваємось, що всі Ваші мрії ми втілимо у життя!