Як вибирати ведучого (тамаду) на весілля


Як вибирати ведучого (тамаду) на весілля


04.11.2008 р.

Ведучий (тамада) - дуже важлива фігура на весіллі. Від нього багато в чому залежить настрій весілля. За допомогою в проведенні свята можна звернутися у фірми, що спеціалізуються в організації подібних заходів, а можна самим придумати сценарій незабутнього вечора.

Чи варто запрошувати професіонала, чи можна обійтися власними силами - вирішувати Вам. Усе залежить від фінансових можливостей, кількості гостей, співвідношення між ними родичів і друзів, а також віку запрошених, наскільки добре гості знайомі один з одним і схильні до активної участі в різних забавах. Якщо Ви відзначаєте весільну урочистість у вузькому колі, де усі знайомі не один рік і уміють веселитися разом, відпадає необхідність професійного ведучого. Іншого підходу вимагає весілля "широкого розмаху" - тут положення зобов'язує присутності на весіллі ведучого - конферанс'є.

Чим раніше Ви почнете шукати ведучого, тим краще. Його пошуком варто зайнятися мінімум за місяць до весілля. Якщо Ваше весілля приходиться на час "Весільного бума" - з кінця весни до початку осені, то краще подбати про ведучого ще раніше.

Яким повинний бути ведучий?

- симпатичний;
- охайний/нарядний;
- веселий/дотепний;
- ввічливий/тактовний;
- p гарною дикцією;
- що вміє організувати людей, а не створювати шумовий фон;
- котрий не вживає алкоголь під час роботи;
- ненав'язливий (найчастіше згадується)/майстер експромту (нікому не потрібен дитячий ранок);
- котрий має досвід проведення банкетів (краще фахівець з весіль);
- здатний скласти оригінальну програму з врахуванням думки нареченого і нареченої.

Нижче представлений зразковий перелік питань, що ми рекомендуємо задати ведучому під час телефонної розмови чи при особистій зустрічі:

1. Чи вільний він у день Вашого весілля?
2. Скільки коштують його послуги? (Існує два варіанти оплати послуг: погодинна і за вечір).
3. Коли розплачуватися (до чи після весілля)?
4. Які послуги входять у вартість: призи і сувеніри можуть бути включені у вартість послуг, а можуть оплачуватися окремо. Ви повинні обговорити передбачуваний список сувенірів, а також хто буде займатися їхньою підготовкою?
5. Чи можна подивитися відеокасету з його роботами: зверніть увагу на розмаїтість програм весіль?
6. Як давно він проводить весілля, скільки весіль провів і чи може його хтось порекомендувати?
7. Які основні принципи його роботи (які етапи включає сценарій весілля).

Ведучому весілля для його успішного проведення необхідно познайомитися з Вами ближче, так що якщо він буде задавати вам дивні питання, не вважайте його занадто зацікавленим, інформація, якою він цікавиться, необхідна йому для роботи.

Які питання ведучий може задати вам:

1. Імена і по батькові найближчих родичів і свідків;
2. Коротка характеристика кожного з запрошених;
3. У якому конкретно ресторані/кафі буде проходити урочистість, для того, щоб оглянути і підготувати приміщення до свята;
4. Який передбачається музичний супровід весілля (дискотека, музичний ансамбль, караоке);
5. Яким би Ви хотіли бачити сценарій весілля (не рекомендуємо вдаватися в подробиці кожного конкурсу, - навіщо вам нудьгувати на власному весіллі, знаючи наперед, що відбудеться в наступну хвилину?);
6. Чи є серед запрошених активісти, що можуть підготувати концертні номери, а також хотіли б Ви, щоб ці виступи відбулися?
Залишити коментарМи щиро сподіваємось, що всі Ваші мрії ми втілимо у життя!