Як правильно вибрати обручку
01.11.2007 р.
Обручки - це символ, який підтверджує подружній статус. Обмінюючись перстнями, молодята зобов'язуються любити і бути вірними один одному. Але що розуміли під заручинами наші предки, і для чого носили перстні раніше, знають напевно не багато.
Як правильно вибрати обручку?
Найкрасивіший з коштовних каменів - діамант - неначе спеціально створений для одного з найхвилюючих моментів в нашому житті - заручення. Західний звичай дарувати нареченій перстень з діамантом з'явився в кінці 15 століття в Австрії і швидко розповсюдився в Європі, а потім і в інших країнах. З тих пір подарувати дівчині перстень все одно, що признатися їй в коханні або зробити пропозицію.
Свою обручку ви носитимете все життя, тому варто згаяти час на ії вибір. Ви повинні враховувати не тільки красу, але і якість діаманта: його колір, якість, форму і вагу. Природно, чим безбарвніший, бездоганніший і більший за розмірами діамант, чим складніша його форма, тим дорожче він коштує.
Найбільш цінні безбарвні діаманти, але більшість з них має ледве помітний жовтий або коричневий відтінок через вміст в структурі діаманту інших хімічних елементів. У природі також існують кольорові алмази - червоні, блакитні, рожеві, зелені або жовті. Але вони зустрічаються дуже рідко і тому дуже дорогі.
Існує 7 основних форм діаманта: кругла, квадратна, овальна, прямокутна, форма серця, краплі і загостреного овалу. Найбільш популярний діамант круглої форми в золотому або платиновому обрамленні.
Вага діаманта вимірюється каратами (1 карат = 0,2 г). І, звичайно, чим більший діамант, тим він дорожчий.
Яка буде оправа у вашого діаманта, справа смаку. Діамант круглої форми говорить сам за себе і не вимагає витонченої оправи. Популярністю користується оправа із зубчиками, гніздова (з обідком металу навколо каменя), кетягом (з маленькими камінчиками навколо одного центрального) або коли багато каменів викладено впритул один до одного.Якість діаманта залежить від наявності в ньому частинок інших мінералів. Ці частинки можуть виглядати, як крихітні кристали, хмарки або волосяні тріщини. Більшість з них не можна побачити неозброєним оком. Тільки 1% зі всіх алмазів не має добавок, і може по праву називатися бездоганними.
Проте гранування алмазів - справа професіоналів, тому не варто вникати в технології. Зосередьтеся на формі каменя і його оправі. Адже не щодня вам доводиться вибирати обручку. Вдалого вам пошуку.