Влада обручки


Влада обручки


16.07.2009 р.

Обручка - особливий символ, з яким людство пов'язує найсвітліші життєві сподівання. Любов, відданість, віра навряд чи коли-небудь, втратять свою значимість. Звідки ж узялася традиція носіння обручок?

Значення обручки

Ім'я людини, яка придумала та вперше одягнула на палець обручку, звичайно ж, невідоме, адже трапилося це по свідченнях археологів близько 7 тисяч років тому. Металеві кільця користувалися дивною популярністю в шумерів. Вони використовували перстені в першу чергу як печатку із клинописним текстом, посвідчення особи, що дозволило вченим достовірно заявити про те, що кільця - однолітки писемності.

У Древньому Єгипті перстень відіграє роль оберегу. Знайдені в єгипетських гробницях перстені прикрашені жуками скарабеями, основне призначення яких - захистити власника від лихого ока.

Древня Греція дала життя особливій мові - мові кілець, яка буяє знаками, символами та сюжетами. Адже кожна подія в житті елліна ставала гідним приводом замовити в майстра-ювеліра перстень як нагадування про перемогу, поразку, зустріч чи розставання.

Римляни переймають естафету захопленості кільцями в греків, додавши істинно римського марнославства. Кожний легіонер обов'язково носить на пальці перстень з печаткою, скільки легіонерів, стільки й перстенів, так що роботи ювелірам додалося. До того ж, римська знать прагнула прикрасити перстнем кожний палець і чим вигадливіше, тим краще. Тіберій мав цілу колекцію з 119 перстенів із різьбленими каменями, що зображують усілякі способи любові. Язичеські божества, еротичні сцени, портрети коханців... не дивно, що критикуючи гріхи другого століття нашої ери, один із засновників християнської церкви Климент Олександрійський люто критикує моду на кільця, втім, не забороняючи її зовсім, а пропонуючи замінити небогоугодні зображення образами голуба, риби, якоря - символами-нагадуваннями про апостолів. Так, перенесений у християнство, звичай носити перстені був перейнятий у римлян і варварами, а потім, завдяки Карлу Великому, з новою силою захлиснув Європу.

Міфи та легенди про перстені

Цікаві й легенди, пов'язані з появою перстенів. Китайці розповідають, що Небесна Богиня просмикнула палець в одну із зірок Великої Ведмедиці, а потім подарувала це зоряне кільце імператорові Мін Тану на пам'ять про їхню зустріч.

У Старому Завіті перстень вперше згадується у розділі, де розказано про те, як єгипетський фараон знімає з руки перстень і надягає його на палець колишнього раба Йосипа, у такий спосіб передаючи йому повноваження правителя Єгипту.

Традиція носіння обручки з'явилася давно. А от традиція надягати обручку з'явилася порівняно недавно. В 860 році Микола Перший оголосив обов'язковим носіння обручальних кілець тими парами, які збираються одружитися. Завдяки йому традиція назавжди закріпилася в християнському світі. До того ж заручними могли вважатися лише золоті кільця. Золото не підвладно руйнівній дії часу, вона не тьмяніє з роками, його важко добути, воно завжди коштує дорого. Чим можна ще повніше передати зміст вічної любові?

Мабуть, лише перстень з діамантом здатен підсилити й передати глибину почуття та серйозність намірів. У Західній Європі та на американському континенті твердо закріпилася традиція вручення нареченій кільця з діамантом під час заручин. Цікаво, що з'явилися навіть критерії цінності подібного подарунка: майбутній чоловік повинен витратити на нього дві зарплати. А під час шлюбної церемонії нареченій на палець надягають колечко без центрального каменю. Те, що у нас звично називають обручкою.

Надягають заручні та вінчальні кільця на підмізинний палець (по-англійському: ringfinger) невипадково. Ця традиція прийшла до нас від древніх єгиптян, які думали, що через підмізинний палець проходить vena amoris - вена любові.

Дорогоцінна пропозиція

Разючі результати одного із соцопитувань, опублікованих у журналі Goldnews:

- 71% опитаних жінок не роздумуючи дали згоду на пропозицію руки і серця, одержавши в подарунок кільце з діамантом;
- 22% сказали "так", прийнявши у подарунок кольє або сережки;
- 7% оцінили позитивно намір партнера створити сім'ю, прийнявши у подарунок що-небудь із одягу.

Можна скептично ставитися до цифр і по-різному оцінювати дані соцопитувань, але навряд чи можна посперечатися із твердженням, що людина, яка є для Вас головною та єдиною, гідна дорогих та неповторних подарунків.
Залишити коментарМи щиро сподіваємось, що всі Ваші мрії ми втілимо у життя!