Весільні традиції Норвегії


Весільні традиції Норвегії


15.08.2013 р.

Норвегія - казкова скандинавська країна. Розкинувшись високо над морем, тисячі років вона виношувала свої звичаї та обряди, в тому числі і весільні традиції. До сьогоднішніх днів багато традицій втрачено і забуто, але також багато шануються і виконуються досі.

Весілля в Норвегії, як і в більшості скандинавських країн, просякнуте таким собі практицизмом. Так, наприклад, після смерті багатство прийнято заповідати старшому синові або дочці, але не прийнято давати придане за нареченою. Вважається, що дівчина, котра виходить заміж, повинна бути достатньо самостійною, щоб забезпечити себе.

У давнину в Норвегії було прийнято вибирати пару дитині у наймолодшому віці - в дитинстві. Такі заручини при бажанні можна було розірвати по досягненні 14 років - коли молоді люди починали розбиратися у своїх почуттях. З боку нареченої згоду на шлюб давали її батьки. Але якщо думки батьків і дівчини не збігалися, то весілля не призначалася.

У весільному бенкеті брали участь всі родичі та друзі родини. Найчастіше число гостей перевищувало три сотні осіб і тривалість свята досягала тижня! Перед початком бенкету молодятам пропонували подоїти разом корову - для ситного та благополучного спільного життя. Упродовж усього весільного дня наречена носила на голові красиву, але дуже важку срібну корону, і якщо свято затягувався, наречена могла навіть знепритомніти від утоми.

Особливості весільного столу

Головною стравою весільного застілля норвежців була пшенична каша з вершками. З нею були пов'язані різноманітні ігри та обряди. Її викрадали, вимагали за неї викуп, продавали на вулиці перехожим або гостям.

Завершувалися весільні гуляння урочистим розрізанням головки сиру. Наречена повинна була розрізати сир красиво, швидко і тонко, щоб показати себе гарною господинею. Відрізані скибки роздавали гостям, після чого бенкет закінчувався. По завершенні свята гості дарували молодятам подарунки і гроші, складаючи їх на тарілку в центрі столу.

До нас ці традиції дійшли дещо зміненими, але і сьогодні на норвезькому весіллі можна побачити традиційні національні костюми ручної роботи та веселі народні гуляння.
Залишити коментарМи щиро сподіваємось, що всі Ваші мрії ми втілимо у життя!