Весільні традиції Бразилії


28.08.2014 р.

У Бразилії, країні, яка славиться своїм грандіозним карнавалом, всі свята проходять з великим розмахом. Весільні урочистості не є винятком. Весілля в Бразилії відрізняються запальними танцями до ранку, барвистими костюмами, смачними стравами та напоями.

Якщо говорити про весільні традиції в Бразилії, то з плином декількох століть вони зазнали певних змін. Незважаючи на це, сучасна молодь рідко відходить від усталених канонів, вони з радістю дотримуються весільних традицій та звичаїв своїх предків.

Перше, про що потрібно згадати, так це те, що Бразилія не така вже й багата на чоловіків. Трапляється, що на десяток дівчат припадає всього один хлопець. У зв'язку з цим бразилійки намагаються вийти заміж якомога раніше, щоб хлопця не змогла перехопити інша дівчина. Як би там не було, середній вік бразилійок, котрі виходять заміж, становить двадцять п'ять років.

У Бразилії підготовка до весілля починається не з заручин, а з іншого ритуалу. Тут існує традиція, що перед тим, як попросити руки у батьків нареченої, хлопець повинен вибрати одного осла, що належить батькові нареченої і приручити неприборкану тварину. Дана весільна традиція носить назву «Bumba Meu Boi», вона демонструє те, наскільки людина - в даному випадку майбутній чоловік - вміє володіти ситуацією, а також наскільки він відповідальний у своїх справах. Традиція «Bumba Meu Boi» є однією з найбільш шанованих в країні, однак сьогодні її дотримуються лише в деяких районах Бразилії. Утихомиривши осла, хлопець може переходити до обговорення таких важливих питань, як придане та проведення весілля.

Відповідальність за організацію весілля в Бразилії лежить на родині нареченого. Батько і брати нареченого повинні вибрати місце, де буде проходити святкування, домовиться зі священиком та замовити музикантів. Приготуванням весільних страв, пошиттям чи купівлею весільного плаття, а також запрошенням гостей займаються жінки. Весільні витрати тут ділять порівну між стороною нареченої і нареченого. Сьогодні нерідко трапляється, що наречена з нареченим теж беруть участь у весільних приготуваннях. Їх частка у витратах на приготування залежить від їх фінансових можливостей. Цікаво, що раніше в Бразилії всі весільні витрати повною мірою лежали на родині нареченої, але при цьому вони зараховувалися як частина приданого.

Перед весіллям зазвичай проводиться заручини, раніше на це святкування запрошувалися лише родичі пари, сьогодні ж кількість запрошених гостей може бути значно більшою. Ще одна весільна традиція, якої дотримуються у Бразилії, стосується нареченої. В день свого весілля наречена повинна не поспішаючи покидати рідний дім, її завдання - запізнитися на десять хвилин. Бразилійка ні в якому разі не повинна з'явитися у церкві раніше нареченого. Як ми бачимо, бразильські традиції йдуть назустріч жінкам, які за своєю природою завжди збираються набагато довше, ніж чоловіки. Таким чином, стоячи біля вівтаря, наречений не хвилюється, коли наречена спізнюється, бо знає, що така традиція.

Інша бразильська весільна традиція - замість звичних бутоньєрок наречений і його дружби чіпляють до костюма невеличкий прапор своєї країни. Приблизно того ж принципу дотримуються при оздобленні весільного кортежу - автомобілі тут прикрашають не квітами, а національними прапорами.

Що стосується вбрання нареченої - то плаття зазвичай вибирається традиційного білого кольору, модель - проста і відкрита, оскільки в Бразилії досить жаркий клімат і витерпіти цілий день в довгому пишному платті було б доволі складно.

Молоді можуть вінчатися в церкві тільки після того, як вони зареєстрували свої стосунки в РАГСі. Коли вони мають на руках шлюбну ліцензію, тоді вже вони можуть вінчатися. Також в Бразилії існує правило, згідно з яким молоді повинні подавати заяву на вінчання не пізніше ніж за рік - така вимога єпархії.

Як тільки наречена прибуває на весільну церемонію, запрошені гості підіймаються, щоб її привітати. По прибуттю нареченої вибираються свідки з обох сторін. Це ще одна традиція бразильців - вони ніколи заздалегідь не вибирають тих, хто буде свідчити шлюб. Зазвичай з кожного боку присутні по три свідки.

Сама ж церемонія одруження у бразильців майже нічим не відрізняється від весільних церемоній, які проходять в інших країнах світу. До вівтаря наречену веде під руку батько, вона стає біля нареченого, з боків від молодих стоять свідки. Церемонія починається з молитви священика. Бразильці з великою повагою ставляться до своїх традицій, у зв'язку з цим під час весільних обрядів молитви зачитуються португальською мовою. Після молитви виконується державний гімн або традиційна весільна пісня під назвою «Vinicius de Morais». По закінченні церемонії молоді підписують документ, який підтверджує, що вони тепер чоловік і дружина. У Бразилії це називається шлюбна ліцензія.

Незвичайний закон, пов'язаний з церемонією одруження, хочуть прийняти бразильські депутати. Законодавців дуже хвилює той факт, що останнім часом бразилійки приходять на весільну церемонію в церкви і собори у весільному вбранні, але без нижньої білизни. Така поведінка дівчат викликана сучасним марновірством, яке свідчить, що шлюб, укладений подібним чином, виявиться міцнішим та довговічнішим. Ось тільки це марновірство абсолютно не підтримують депутати міста Віла Вельха (Vila Velha). Вони вимагають, щоб був прийнятий закон, який би зобов'язував наречену з'являтися на церемонію одруження в нижній білизні. Також вони хочуть, щоб закон обмежував розмір декольте у вбранні нареченої, щоб зайвий раз не бентежити священиків, які проводять церемонію.

Окрім весільних традицій в Бразилії також існують різні прикмети. Наприклад, тут вірять, що якщо під час весільної церемонії впаде стрічка з сукні нареченої або ж обручка, то цьому шлюбу не судилося проіснувати довго. Про цю прикмету пам'ятає кожна пара, тому молоді намагаються дуже дбайливо і акуратно обмінюватися обручками.

Після того, як церемонія закінчена, всіх гостей запрошують на святковий банкет. Відносно розсаджування гостей за столами в Бразилії теж є своя традиція. Якщо в інших країнах гостей розсаджують за столами відповідно до того, як розставлені іменні картки, то в Бразилії на столи ставлять картки з назвами міст.

Бразильці не уявляють свого життя без шалених музичних ритмів і танців. До весілля вони готуються з так само ретельно, як і до карнавалу. Спеціально до весільного торжества бразильці споруджують танцювальні пагоди, де кожен бажаючий зможе продемонструвати те, як він вміє танцювати. Торжество супроводжується живою музикою, гучними гуляннями до ранку і загальними веселощами.

Окремої уваги заслуговують весільні страви. Бразилія на весь світ славиться своїми кулінарними здібностями, так що на бразильському весіллі гості мають можливість скуштувати найкращі страви. Отже, у весільному меню зазвичай можна зустріти такі страви: маслини з різними начинками, фрикадельки, крихітні пиріжки з рибною або ж креветковою начинкою, канапе, курячі ніжки. Кульмінацією кулінарного торжества є знаменита страва «фейжоада». Ця страва - суміш м'ясного асорті з бобовими культурами, все це приправлене скибочками апельсина й ароматними прянощами. Запивати цю страву прийнято кайпіріньєю - даний напій робиться з таких компонентів, як цукрова тростина, горілка, лимон та цукор.

На бразильському весіллі можна зустріти такі екзотичні страви, як сушені креветки, смаженого алігатора, омарів в кокосовому молоці, молюсків в тісті та багато іншого. На святкових столах також присутня велика кількість фруктів: апельсини, банани, папайя, маракуйя. Також жодне бразильське весілля не обходиться без солодощів. Цікаво, що ще не так давно на бразильських столах солодощі були справжньою розкішшю. Сьогодні ж найбільшою популярністю серед весільних солодощів користуються цукерки зі згущеного молока та знамените печиво «касадінос».

Під час весілля в Бразилії прийнято дарувати подарунки не тільки молодятам, але також їх батькам. Таким чином, і матері, і батьки молодих отримують весільні подарунки з рук гостей нарівні зі своїми дітьми. Дана традиція є свого роду проявом вдячності батькам, за те, що вони зуміли виростити і виховати таких прекрасних дітей. Весільне торжество в Бразилії може тривати кілька днів, але на щастя молодих, вони можуть покинути торжество, не чекаючи моменту, коли закінчаться гуляння. Вони просто мовчки йдуть, не відволікаючи гостей від танців та веселощів. Коли молодята підходять до будинку, наречений повинен взяти наречену на руки й перенести її через поріг, ступати він повинен тільки з правої ноги. Після того, як цей останній весільний обряд був дотриманий, по бразильським канонам молоді вважаються справжніми чоловіком і дружиною.




Залишити коментар



Ми щиро сподіваємось, що всі Ваші мрії ми втілимо у життя!