Весільні традиції Болгарії


29.05.2013 р.

Болгарія - дивовижна країна. В її культурі химерно і гармонійно переплелися стародавні звичаї слов'ян, фракійців і протоболгар - предків сучасних болгар. Ці традиції досі простежуються в різних сферах побуту болгарського народу. Весільні звичаї та обряди Болгарії сягають корінням у сиву давнину та налічують по часу давності не одне сторіччя.

Весільні ритуали у болгарів починаються з такого передвесільного обряду, як сватання. В минулому було прийнято так: пізнім вечором до будинку дівчини приходили свати, щоб ніхто не бачив, бо рішення батьків дівчини ніколи не знали заздалегідь. День заручин призначали тільки тоді, коли свати отримували ствердну відповідь.

А вже процедура заручин проходила дуже шумно і з розмахом. Майбутні родичі обдаровували один одного подарунками, говорили про суму викупу та обговорювали різні деталі самого весілля. У минулому під час заручин батьки нареченого дарували нареченій намисто із золотих монет і вона мусила носити його до самого весілля, оскільки воно говорило про те, що дівчина зайнята і скоро вже стане дружиною.

Весілля болгари справляють найчастіше взимку або восени. Це пояснюється тим, що влітку в Болгарії люди зайняті сільськогосподарськими роботами і часу на весілля просто немає.

Весілля в Болгарії проходить, як правило, в неділю. У цей день наречений разом зі своїми друзями, рідними і сватами йде до будинку нареченої. А наречена зустрічає сватів в звичайному одязі і пропонує гостям частування, а сама тим часом іде одягати весільне вбрання. В цей же час рідні дівчини передають родині нареченого придане у відповідь за викуп, який дав наречений.

Коли наречена одягнула свої весільні наряди, молоді після отримання благословіння від батьків відправляються до церкви. Раніше дівчата одягали лише національні сукні, а зараз як правило вдягають звичайне біле весільне плаття.

Коли обряд вінчання в церкві завершився, молоді відправляються до будинку нареченого, де їх чекає свекруха. Їм пропонують солодощі, хліб і вино.

Після цього починається весільний бенкет. Болгарські весілля нагадують наші весільні заходи: особливою ​​відчайдушністю, великою кількістю їжі та питва, піснями і танцями до упаду.

Важливим елементом весільних традицій болгарів є шлюбна ніч. Якщо вона закінчиться успішно, то мета всіх торжеств, обрядів і звичаїв була досягнута. Основна мета була така: чоловікові довести, що він змужнів, а дівчині - продемонструвати свою невинність. Якщо все закінчувалося добре, новоспечений стріляв з рушниці.

На наступний ранок молода дружина в хустині, яка є символом сімейного стану, приносить родині нареченого воду та пропонує вмитися, поливаючи їм руки. Фіналом весілля є стіл, який накривають для близьких та рідних і за звичаєм їх обслуговують наречені.
Залишити коментарМи щиро сподіваємось, що всі Ваші мрії ми втілимо у життя!