Весільна статистика
29.09.2007 р.
За умов урбанізації та великого впливу Інтернету, ЗМІ, різних соціальних груп, за умов просто вседозволеності та звільнення від пережиток минулого втрачаються, на нашу думку, моральні цінності: створення сім'ї, народження дитини, її виховання.
За даними Центру "Соціальний моніторинг" і Українського інституту соціальних досліджень 1999-му 23% українців вважають традиційний шлюб застарілим,а вже у 2006 році противники традійного шлюбу складають чверть усього населення.
Усі шукають альтернативу: шведські моделі, цивільним шлюбом живе 12% усього населення країни. Молодь вважає, що цілком нормально жити разом без реєстрації. Світову нівеляцію інституту шлюбу як такого вчені прогнозують вже в середині нинішнього століття. Британська дослідницька компанія Acnielsen, провівши опитування в 41-ій країні, дійшла до висновку, що в нинішніх умовах інститут шлюбу проіснує не довше, ніж до 2050 року.
За даними Київського міжнародного інституту соціології, в порівнянні з 1991 роком в 2006-му кількість одружених (заміжніх) людей в Україні зменшилася з 70% до 65%, а кількість розлучень збільшилася з 7% до 9%. При цьому 45% українців вважають допустимим секс до шлюбу. У 1991 році таких було 38%.
Як на мене, дані невтішні. Все менше пар хочуть одруження, чомусь цінності духовні заміщаються цінностями іншого характеру. Люди пробують нове та ще невідоме для них, це не є погано. Погано те, що потім, саме таким чином, губляться ідеї, плутаються бажання та холоднішає серце. Не знаю як іншим, але мене це не заспокоює, хочеться щастя для усіх і менше плутанини, а люди - вони такі, наївні.