Весілля по-португальськи


25.12.2010 р.

У різні епохи в різних країнах молоді люди одружувалися в різному віці. І весільні обряди різних країн також мають свої відмінності. Одними з найбільш зворушливих і щирих традицій одруження є весільні традиції старої Португалії.

В Португалії дівчата вступали в шлюб у віці з 16 років, а юнаки могли одружитися у віці 19 років. Створення сім'ї відбувалося за обопільною згодою. Якщо молоді люди выдчували взаємні почуття, то вони домовлялися між собою про весілля, і з цього моменту вважалися «зговореними».

«Зговорені» хлопець та дівчина повинні були обмінятися подарунками - такими, якими могли собі дозволити в силу свого фінансового стану. Це міг бути перстень або просто вишита хустка. Після цього обидвоє починали збирати гроші для подальшого самостійного життя та здобуття освіти.

За тиждень до призначеного дня одруження заручені ходили по домівках своїх друзів, пригощаючи їх хлібцями власного виготовлення і запрошуючи їх на весілля. Відмовлятися від запрошення можна було тільки через серйозну хворобу. В такому випадку запрошений повинен був надіслати молодятам весільний подарунок - простирадла, покривала або просто обріз полотна.

За традицією церемонія одруження в Португалії відбувалася у суботу. Вона могла проходити в будинку нареченого або ж нареченої. Перед весіллям неодружені друзі нареченого встановлювали біля входу в будинок молодят святкову арку з квітів.

До церкви весільна процесія йшла пішки. Після стандартного обряду вінчання в церкві гості та наречені йшли продовжувати бенкет в будинку батьків тієї із сторін, у якої наречені збиралися жити. На зворотньому шляху компанія співала, сміялась, запускала салюти і всіляко веселилася.

Розмах весільного бенкету залежав від матеріального становища сім'ї. Могли подаватися лише вина і закуски, але також можливий був і бенкет з розмахом, на якому подавали м'ясні страви та інші ситні наїдки. Єдиним обов'язковою умовою була наявність достатньої кількості вина в погребах: вважалося неприпустимим відпустити гостей додому тверезими.

По закінченні бенкету молодих з шумом проводжали на весільне ложе і залишали на самоті. Вважалося, що той з молодят, хто першим загасить свічку біля узголів'я, помре першим.

Португальські весільні традиції ґрунтуються на взаємності почуттів молодят та на їх самостійності. Це робить португальські традиції найбільш наближеним до сучасних європейських весільних традицій.
Залишити коментарМи щиро сподіваємось, що всі Ваші мрії ми втілимо у життя!