Весілля за німецькими звичаями


03.03.2007 р.

У Німеччині запрошення на весілля відправляється рідним та близьким зразу ж після заручин. Не отримати таке запрошення від родичів вважається дуже образливим. Існує повір'я, що між заручинами та весіллям нареченій та нареченому загрожує велика небезпека. Тому з моменту заручин майбутні чоловік і жінка мають вести замкнутий спосіб життя.

Напередодні весілля влаштовується вечірка для нареченого і нареченої (інколи можна і разом), під час якої часто б'ється посуд на щастя. Окремою передвесільною церемонією в селах є транспортування приданого нареченої у дім до нареченого. Цього моменту особливо чекають діти, яким дарують солодощі та дрібні монетки.

Вінчання найчастіше проводиться у першій половині дня. В церкву ідуть пішки в супроводі всіх запрошених. Обов'язковими атрибутами весільного вбрання нареченої є миртовий вінок та кишені на сукні, в які кладуться хліб та сіль - символи майбутнього благополуччя. Шлях з церкви наречені проходять по доріжці, що застелена ялинковими вітками - це, як кажуть, сприяє щастю подружжя.

За німецьким весільним столом гостям має бути запропоновано щонайменше 20 різних страв. До того ж їсти їх зовсім не обов’язково - можна і з собою забрати 🙂 Наприкінці забави прийнято виставляти страви зі шматками сирої яловичини, які гості мають забрати додому.
Залишити коментарМи щиро сподіваємось, що всі Ваші мрії ми втілимо у життя!