Підготовка до весілля та вінчання на Русі


Підготовка до весілля та вінчання на Русі


20.04.2011 р.

У дохристиянській Русі люди дотримувалися своїх багатовікових традицій у всіх сферах життя. Однією з головних була традиція пошуку своєї судженої або судженого та вінчання. Як же проходила підготовка до весілля та обряд вінчання в давнину на Русі?

У той час люди не жили так щільно в густонаселених містах, а були маленькі поселення, де всі дуже добре знали один одного. Якщо дівчина чи хлопець не знаходили собі в своєму поселенні людини до душі, то шукати доводилося в інших, більш віддалених селищах.

Дівчата виходили на берег річки, приносячи з собою невеликі плотики, на які ставили частування зі свого саду, яблука або випічку власного виготовлення, вінок з трав і квітів, вишитий рушник і невелику лампадку. Відправляли ці свої плотики за течією річки, а хлопці з інших селищ і сіл виловлювали з річки плотики, пригощалися плодами, вивчали вміст, і кому до вподоби було все, то вирушали на пошуки цього селища вгору по річці, щоб відшукати ту єдину, яка відправила такий пліт.

Раніше свідомість людей не була засмічена різними установками та непотрібною інформацією, люди були набагато ближчими до землі і безпомилково знаходили той сад, де росли саме ті плоди з плотика і ті луки, з яких були зірвані трави і квіти, що були у вінку.

Відбувалася зустріч молодих людей. Якщо вони одразу подобалися один одного, відбувалося знайомство з сім'єю. Вибиралося місце для створення свого затишного будинку, де надалі будуть садити сад, ростити дітей. На обраному місці ставився курінь, де молоді проводили разом час в думках і мріях, створюючи таким чином своє майбутнє.

Потім обходили рідню з обох сторін і робили кожному похвалу вподобаного в гостях предмета або тварини, чи рослини. У когось сподобалося щеня, у когось коза, а у когось - виноград чи яблуня, і таким чином давали зрозуміти, що вони хочуть в якості весільного подарунка.

У день вінчання на обрану галявину до молодих приходили батьки, родичі, сусіди і приносили свої подарунки, заздалегідь обрані молодою парою. Батьки запитували своїх дітей, чому вони вибрали саме цю людину, а ті відповідали, що бачать з нею своє майбутнє, своїх діток, свій будинок.

Плелися вінки, і покладалися з піснями на голови молодих - так відбувалося вінчання. Молоді ділилися своїми мріями з гостями, своїм баченням, де повинен бути будинок, куди мають виходити вікна, де буде сарай, де буде рости яблуня, а де калина. А потім три дні молоді спали окремо кожен в будинку своїх батьків, а в цей час на їх галявинці батьки, гості та сусіди споруджували їм будинок, сарай, саджали свої дари. Якщо не встигали за три дні, продовжували довше, а молоді спали у своєму домі. І тільки коли все було готове, відбувалося таїнство першої шлюбної ночі.




Залишити коментар



Ми щиро сподіваємось, що всі Ваші мрії ми втілимо у життя!