Традиції Дня усіх закоханих


Традиції Дня усіх закоханих


12.02.2008 р.

День Святого Валентина має багато різних обрядів та традицій. І в кожній країні вони різні. Але в усіх країнах світу в цей день дуже популярно брати шлюб і влаштовувати весілля.

Дехто навіть стверджуює, що цього дня жінка може підійти до чоловіка, що їй подобається, і ввічливо попросити його одружитися з нею. Якщо він не готовий до такого рішучого кроку, то повинен подякувати за надану честь і подарувати жінці шовкове плаття, а собі шовковий шнурок з нанизаним на нього серцем. У деяких країнах незамужнім жінкам кохані дарували одяг. Якщо дівчина прийняла подарунок, значить, вона згідна вийти заміж за цю людину.

Існує повір'я, по якому перший чоловік, що зустрівся дівчині 14 лютого, повинен бути її Валентином (коханим) незалежно від його бажання.

Деякі люди вірили, що якщо в день святого Валентина дівчина бачила пташку-вільшанку, вона вийде заміж за моряка, якщо вона бачила горобця, вона вийде заміж за бідняка і буде з ним щаслива, якщо щигля - за мільйонера.

Значне місце в святкуванні римського Дня Любові відводилося ворожінням, і до цих пір, в Європі це залишається традицією Дня Святого Валентина. Вважається, що саме цього дня, 14 лютого, птахи вибирають собі пару, і людям потрібно поквапитися встигнути зробити те ж саме. Тому вже декілька століть підряд дівчата Європи пишуть свої імена на листочках, складають їх в ящик, а хлопці виймають потім звідти по листочку, вибираючи тим самим собі пару на весь рік.

Англія. У середньовічній Англії був поширений звичай вибирати собі "Валентину". Декілька молодих людей збиралися разом, писали на шматочках пергаменту імена дівчат, складали їх в шапку і тягнули долю. Та дівчина, ім'я якої випадало хлопцю, на цілий рік ставала його "Валентиною", а він її "Валентином". "Валентин" складав своїй дівчині сонети, грав їй на лютні, всюди супроводжував, словом, поводився, як справжній лицар. Уельсці вирізували дерев'яні "ложки любові" і дарували їх коханим 14-го лютого. Ложки прикрашалися сердечками, ключами і замочними щілинами, що означало "ти знайшов шлях до мого серця". Також існував звичай наряджати дітей дорослими. Діти ходили з будинку в будинок і співали пісні про святого Валентина.

Дівчата і хлопці Англії, мабуть, особливо сентиментальні, тому що там у ворожіння на День Святого Валентина вірять особливо сильно. Наприклад, незаміжні дівчата 14 лютого прокидаються до сходу сонця, стають біля вікна і дивляться на чоловіків, що проходять. Згідно з повір'ям, перший чоловік, якого вони побачать, і є суджений. У Дербширі (одному з графств центральної Англії) дівчата від 3 до 12 разів обходять церкву опівночі, повторюючи певні вірші. І після цієї нехитрої процедури, вважається, до них повинна прийти справжня любов. Крім того, незаміжні англійські дівчата обов'язково цього дня кидають в річку або ставок згорнуті клаптики паперу з написаними на них чоловічими іменами. Ім'я, яке спливе першим, носитиме майбутній наречений.

Сполучені штати Америки. На початку минулого століття американці в день Святого Валентина почали посилати марципани своїм нареченим. Але марципан містив цукор, який тоді коштував дуже дорого. Достовірно розмах ця традиція придбала після того, як в 1800 р. почали широко використовувати цукровий буряк. Американці терміново налагодили на континенті виробництво карамелі і почали видряпувати на цукерочках відповідні святу слова. Потім почали виробляти до цього свята спеціальні цукерки з видряпаними на них вітальними словами, а потім ще й укладати їх в картонні коробочки у формі серця, що користувалося величезним успіхом. Карамельки робили червоно-білими. Червоний колір означав пристрасть, а білий - чистоту любові.

У наш час для американок 14 лютого - дійсно доленосна дата. Опинившись зі своїм ненаглядним цього дня де-небудь в Атланті або Нью-Йорку, американка негайно зробить йому пропозицію. За традицією, відмовити він просто не зможе. Ну а якщо він все-таки відхилив її ропозицію, як компенсація можна зажадати шовкове червоне плаття (краще, звичайно, від відомого кутюр'є), в якому можна почати нове життя з рішучішим чоловіком.

Німеччина. Серйозні німці наполегливо вважають кохання чимось на зразок "тихого божевілля", так що святий Валентин для них перш за все покровитель божевільних. Німці прикрашають цього дня психіатричні лікарні яскраво-червоними стрічками, а в каплицях проводять спеціальне богослужіння. Отже, якщо 14 лютого в Нымеччины ви наткнетеся на будівлю, щедро прикрашену стрічками і повітряними кулями, можете не сумніватися - перед вами психіатрична лікарня 🙂

Франція. У пристрасних і велелюбних французів же в день Святого Валентина прийнято дарувати коштовності. А ще французи першими ввели у себе "валентинки" як віршованы любовні послання.

Польща. Спокійні поляки вважають за краще цього дня відвідувати Познаньськую метрополію, де за повір'ям, покояться мощі Святого Валентина, а над головним престолом знаходиться його чудотворна ікона. Поляки вірять, що паломництво до неї допомагає в любовних справах.

Італія. Безтурботні італійці відзначають День святого Валентина зовсім по-іншому. Вони вважають своїм обов'язком дарувати коханій подарунки, в основному солодощі. У Італії цей день так і називається - "солодкий".

Данія. У романтичній Данії люди посилають одне одному засушені білі квіти.

Японія. У Японії традиція дарувати цього дня солодке теж з'явилася неспроста, а з подачі однієї крупної фірми по виробництву шоколаду. Там почали святкувати День Святого Валентина в 30-і роки минулого століття, і до цих пір шоколад залишається найпоширенішим подарунком. До речі, там День Святого Валентина дещо нагадує "8 березня для чоловіків", оскільки японські чоловіки отримують, мабуть, навіть більше подарунків, ніж жінки. Азартні японці цього дня влаштовують змагання на найгучніше зізнання у коханні. Той, хто найголосніше за всіх заявив про свої почуття в мікрофон, отримує приз. Природно, що всі подарунки чоловікам і дістаються.

Саудівська Аравія. Але є в світі деякі країни, які особливо відзначилися у святкуванні Дня Святого Валентина. В першу чергу це Саудівська Аравія, яка є єдиною в світі країною, де це свято офіційно заборонене! Причому під страхом великих штрафів. Саудівська Комісія з впровадження чеснот і запобігання гріху (!!!) ухвалила, що День Святого Валентина слід заборонити, оскільки пагубні західні традиції бентежать голови підростаючого покоління Саудівської Аравії, а такого роду свята культивують гріх. Всім магазинам країни категорично заборонено торгувати плюшевими ведмедиками, "валентинками" і всякою символікою, що відноситься до цього свята. А квітковим магазинам наказано не торгувати у день всіх Закоханих червоними трояндами. Так нам з вами ще дуже пощастили, що ми не живемо в Саудівській Аравії і можемо привітати своїх близьких і повеселитися цього дня від душі! 🙂

Ямайка. Зате найбурхливіші святкування проходять вже декілька років на Ямайці. Зокрема, на модному тутешньому курорті "Гедонізм-ІІ" було проведено декілька "голих весілль": пари стояли під вінцем і обмінювалися кільцями "в чому мати народила".
🙂
Залишити коментарМи щиро сподіваємось, що всі Ваші мрії ми втілимо у життя!