Свідки на весіллі


12.06.2007 р.

Велике значення має вибір свідків. Свідки на весіллі - не просто гості. Посада ця настільки ж почесна, наскільки і відповідальна. На плечі свідків лягає всебічна допомога тамаді в організації святкового банкету, вони повинні першими подавати приклад при проведенні конкурсів і вікторин. А також являти собою приклад похвальної поведінки на весіллі.

Свідки виступають в ролі головних дійових осіб в обрядах викупу-продажу приданого і самої нареченої. У їх обов'язку входить стежити за зовнішнім виглядом нареченого і нареченої впродовж всього святкування весілля.

Свідки повинні про все пам'ятати і нічого не забувати (якщо раптом опиниться, що в ЗАГС приїхали без обручок, то провина лягає не на нареченого - він же сьогодні "новонароджений", а саме на його свідка).

Для виконання почесного обов'язку свідків прийнято запрошувати найближчих друзів, проте часто буває так, що кандидатів декілька. В цьому випадку потрібно намагатися вибрати того, хто володіє, на вашу думку, найвідповіднішими для зразкового свідка якостями. Свідок повинен впродовж всього весільного банкету стежити за тим, щоб за столом у жодному випадку не запанувала "рекламна пауза", що характеризується гробовим мовчанням. Якщо жарти і гострота присутніх на весіллі вичерпалися або ж стали дуже вульгарними, значить, час свідкові брати справу в свої руки. Він повинен вимовляти веселі тости, говорити дотепні і смішні речі, переводити небезпечні розмови в інше русло і порушувати мовчання. Свідок повинен бути веселим і енергійним протягом всього весілля. Головне - щоб він сам усвідомлював важливість покладених на нього обов'язків і не ухилявся від їх виконання.

Саме тому на роль свідка прийнято обирати близьких друзів, які добре знають наречену і нареченого.

Дуже важливо, щоб свідок зберігав тверезість протягом свята. Це, звичайно, не означає, що йому зовсім не варто вживати алкогольні напої, проте напиватися у будь-якому випадку не пристало. З цієї причини не варто призначати свідком людину, про яку всім відомо, що він не знає міри у випитому.

На роль свідків більше всього підходять ваші близькі друзі і подруги, якщо вони:

· стійкі на предмет споживання міцних напоїв або витримані на предмет їх невживання;
· веселі, активні, з відчуттям гумору;
· дотепні - за словом в кишеню не лізуть;
· бажано - неодружені і незаміжні, щоб "другі половини" не відволікали їх від виконання "службових" обов'язків.

Свідок - це головний помічник тамади, а в деяких випадках він замінює його повністю. Це відноситься до весілль, які проводяться в колі найближчих і на які, як правило, не запрошується тамада. Проте хтось повинен стежити за перебігом свята, і цю роль бере на себе свідок.

Він обов'язково повинен знати декілька тостів, переважно жартівливих, проте пара-трійка серйозних теж не зашкодить. Йому важливо правильно відчувати настрій гостей. Наприклад, не варто виголошувати серйозні промови, коли всі вже захмеліли і хочуть танцювати. Також слід враховувати, що жартівливі тости на самому початку гуляння не цілком доречні, оскільки самий час сказати молодим щось серйозне, напутливе, для чого краще надати слово батькам молодят.

Необхідно звертати увагу на настрій гостей. Ніхто не повинен нудьгувати на весіллі, це правило повинне дотримуватися неухильно. Потрібно продумати конкурси, ігри, тости, - і все це краще підготувати наперед.

Свідки, відповідальні за "культурну програму" на весіллі, повинні серйозно підійти до виконання своїх обов'язків, усвідомлюючи важливість покладеного на них завдання.

Тим, кого молоді вибрали на почесну посаду свідків, можна порадити:

· Перед таким відповідальним заходом, як весілля, намагатися гарненько відпочити.
· Перед весільним гулянням добре б пригадати весільні тости і застільні пісні.
· Якщо на плечі свідків лягають обов'язки тамади, то необхідно наперед поклопотатися про конкурси, ігри для молодят і гостей.
· Натренувати свої голосові зв'язки, щоб можна було перекричати галасливу весільну компанію, якщо це буде потрібно.
Залишити коментарМи щиро сподіваємось, що всі Ваші мрії ми втілимо у життя!