Шлюбні галицькі оголошення, які використовували століття тому


02.05.2020 р.

шлюбні галицькі оголошення

Сьогодні молодь часто знайомиться в Інтернеті або на вечірках, але як знайомилися галицькі українці на початку ХХ століття? Часто через родичів й друзів, а ще проводилися так звані вечорниці з танцями. А ще можна було подати оголошення в газеті.

Шлюбні об’яви друкували завжди на останній сторінці газети у рубриці “Дрібні оголошення” поруч з оголошеннями про пошук роботи, купівлю-продаж речей.

Подавалися повідомлення анонімно під певним прізвиськом. Джентльмени: “Загадка”, “Спокійний”, “Спільне щастя”, “Медик”. А ось панночки: “Самітна панна”, “Шатинка”, “Стихія ”, “Можлива” тощо.

Якщо хлопець чи дівчина не могли з певних причин самі подати оголошення, за них це робили родичі.

Шлюбні оголошення 100-річної давності, або як знайомились колись та шукали один одного галичани:

 • Дівиця, світла блондинка, дуже гарненька і струнка, хотіла б вийти заміж. Попереджає, що має “гріх”.
 • Молодий, 22-літній старшина української армії, тепер в полоні, пошукує знайомости в матримоніяльній [шлюбній] ціли Першенство Галичанки. Річ трактується поважно.
 • Учителька на посаді, із-за браку знайомства бажає навязати переписку в матримоніяльній ціли з мущиною на доброму становиську до літ 47.
 • Унтер-офіцер хотів би поєднатися шлюбними узами з дівчиною, яка має свій капітал. Весілля за рахунок нареченої.
 • Хто зазнайомить державного урядника, літ 38 (вдовець), з пристійною, доброю, з доброї родини панною, середного росту від 27-30 літ, шатенкою або темно бльондиною, схоче порозумітися листовно. Найрадше у Львові або Перемишли. Справа під словом чести поважна.
 • Для братанка, кавалєра літ 39, пристойного, пенсіоністу, посідаючого камяницю і промислове підприємство пошукую жінку, панну або вдову. – Вулиця Сикстуська 31.
 • Лікар на провінції ожениться з молодою пристійною панною, лагідної вдачі з відповідним приданим.
 • Тільки що закінчила гімназію дівчина і бажає вийти заміж за холостого і бездітного вдівця зі станом. Віком не соромитися.
 • Панночка весела — кажуть і гарна, добре ситуована [фінансово забезпечена] навяже знайомство з кавалєром урядником, евентуально [можливо, за певних умов] зі студентом унів. Першеньство мають юристи і медики, котрим годиться допомочи до покінчення студій. – Ціль — виміна думок, для пізнання взаїмного — характерів!
 • Симпатичний мужчина з університетський образуванням , на становищу, років 30 радби познайомитися з нестарою висококультурною, образованою жінкою, яка внесе дещо світло в сірину буднів. Подружа не виключене.
 • Вдівець, 42 років, бажає одружитися на дівчині “без минулого”. Освічений, знає музику. Теща небажана.
 • Пристійний мущина, середніх літ, з академічним образованням, ожениться з панною або вдовою (може бути міщанського або селянського роду), яка могла би покрити кошти подорожі обоїх до Америки.
 • Молодий чоловік, 19 років, з титулом князя, має 100 тис. капіталу, бажає знайти собі молоду дівчину, інтелігентну, з капіталом від 50 тис.
 • 21 рік, простого звання, з чистим минулим, з преданим у 300 гривень, хороша працівниця і веселої вдачі, посварившись з нареченим Олексієм, бажає обов’язково вийти заміж за солідного неп’ющого чоловіка.
 • Пристійний кавалєр, з середнім образованням на становиску, бажає при помочі переписки познайомитись з моральною, молодою, зграбною та з гарним личком панною. Про посаг не ходить. Виміна знимок конечна.
 • Кавалєр 29 літ, образований в школі артистичного малярскій і власник фотографічного заведення, одружиться з панною або вдовою з посагом, може бути зі селянської родини.

Що робили, коли побачили красуню на вулиці, котра припала до серця, але не змогли познайомитись? Правильно – подавали оголошення до газети. Як сьогодні це, зазвичай підлітки, роблять у соцмережах.

 • Паню, яка їхала 4-кою та висіла на станції трам. біля “Народн.Гостинниці” о год. 9:10 веч. та скерувала свої кроки до вище згаданої каварні, прохаю конечне подати свою сталу адресу до Адмін. “Неділі” під “4”.

Запрошення на весілля від єврейської мами:

 • З жалем ми запрошуємо на весілля мого чудового сина лікаря і якоїсь голодранки, ім’я якої я не запам’ятала. Найбільша катастрофа в історії нашої родини відбудеться у 9 вечора, в суботу, 8 вересня.

Джерело: http://lviv1256.com/history/shliubni-halyts-ki-oholoshennia-iaki-vykorystovuvaly-stolittia-tomu/.
Один коментар 1. 2023-04-12 Анатолій пише:

  М. Київ 61/167/90 Київ. Познайомлюсь з жінкою.з розумною різницею у віці. Яка погодиться на переїзд. Київ. 0970620509; есть вайбер

Залишити коментарМи щиро сподіваємось, що всі Ваші мрії ми втілимо у життя!