Як святкують Різдво та Новий рік в Аргентині


27.12.2010 р.

Новорічні святкування в Аргентині стартують практично з початку грудня. Новорічну ялинку наряджають 8 грудня і з цього періоду починається активна підготовка до свята, кульмінацією якого в цій католицькій країні природно вважається Різдво. До речі, Новгодний ялинку в Аргентині прийнято прикрашати скромно, без надмірностей і барвистих квітів, в основному використовуються дві кольорові гами, не більше.

Nochebuenа (Добра ніч), тобто Різдво, яке зустрічають в ніч з 24 на 25 грудня, прийнято святкувати в колі сім'ї. Аргентинці свято шанують сімейні традиції, тому в різдвяну ніч за святковим столом збирається галаслива компанія: бабусі, дідусі, тітки, дядьки, найближчі родичі і всі з дітьми.

Обов'язковою частуванням на святковому столі є солодкий хліб Pan Dulce, крім того аргентинці слідують звичаю з'їдати боби в новорічну ніч, які, за повір'ям, повинні принести успіх на роботі в наступаючому році. Класично, на святкову вечерю прийнято готувати індичку, запечену в духовці, але з часом ця традиція в Аргентині перейшла у більш улюблену національну страву - асадо (смажене м'ясо яловичини, телятини і т.д.). Рівно опівночі всі піднімають келихи з шампанським, вимовляючи тости за здоров'я, мир і роботу, а потім йдуть до ялинки розбирати подарунки, попередньо туди покладені.

У аргентинців є багато кумедних новорічних звичаїв. Наприклад, вважається, що якщо пройтися з валізою навколо будинку, то в новому році слід очікувати безліч подорожей та цікавих поїздок. Крім того, згідно давньої традиції, службовці всіх установ Аргентини в останній день робочого року викидають з вікон старі календарі, непотрібні відомості і бланки. У цей день в Буенос-Айресі вже до полудня тротуари і проїжджа частина густо вкриті пухким шаром паперу. Не обходиться без казусів, наприклад, одного разу не в міру розігралися співробітники однієї з газет напередодні свята та викинули за вікно весь архів.

Ще одне повір'я говорить, що якщо самотній жінці або дівчині в цю святкову ніч подарують рожеві трусики, вона обов'язково знайде своє щастя в майбутньому році, якщо їх одягне в Новий рік. Причому, цей подарунок повинна зробити старша за віком жінка, яка присутня за Різдвяним столом.

Сам Новий рік в Аргентині не вважається великим святом, хоча проходить не менш весело. 31 грудня о 12 годині ночі аргентинці підіймають келихи шампанського і вітають один одного з Новим Роком. Обов'язково при цьому кожен повинен традиційно поцілувати іншого в щоку. І хоча на Новий рік не прийнято дарувати подарунки, немає спеціальних новорічних програм і концертів, однак до самого ранку, шум з вулиці буде нагадувати про те, що прийшов Новий рік. Дискотеки, танці та гучна музика, а також феєрверки та бенгальські вогні - це невід'ємна частина аргентинського Нового року.

У перелік новорічних свят в Аргентині також входить Рейес Магоса (Чарівні Королі), який відзначають 6 січня. І хоча його не прийнято відзначати за святковим столом, але це ще одна ніч, коли діти, обов'язково отримують подарунки. Увечері діти повинні приготувати свій старий черевик, для того щоб «Рейес Магоса» поклали туди під ранок подарунок. Попередньо, діти залишають у ньому лист, де розповідають, що саме хорошого вони вже зробили і обіцяють поводитися добре.
Залишити коментарМи щиро сподіваємось, що всі Ваші мрії ми втілимо у життя!