Обов’язки весільного тамади


19.06.2008 р.

Перед вінчанням у домі молодого чи молодої має відбутися благословення батьків. Для цього ведучий повинен посадити разом батьків обох наречених, їхніх дідусів та бабусь, подати в руки батькам колачі чи хліби, матерям - ікони Божої Матері, а ще краще - Божої Матері-Годувальниці, (щоби в молодих ніколи не було голоду вдома).

За цим, ведучий підводить молодих і пояснює, що мають кожному, хто сидить для благословення тричі вклонитися і поцілувати. Далі голосно:

- Щоб наші діти були щасливі, щоб жили в мирі та злагоді, хай благословлять їх батьки та вся родина. То ж, благословіть тато і мамо до шлюбу ступати!
- (батьки і родина) Хай Бог благословить!
- Благословіть другий раз!
- (батьки і родина) Хай Бог благословить!
- Благословіть третій раз!
- (батьки і родина) Хай Бог благословить!

За кожним разом молоді кланяються на всі сторони родині.

Далі іде благословення батьків.

Староста: Як батьки в мирі та любові прожили та живуть свій вік, так хай і їхні діти любляться та миряться. Благословіть, мамо!
Мама: Хай Бог благословить і я благословляю.(Молоді цілують хліб, ікони, руки матерям, кланяються).

Далі так само до всіх по черзі.

Виходять молоді з хати через браму з короваїв чи хлібів на кожному порозі (тримають або батьки, або старости - чоловіки).
На подвір'ї матері молодих мали б покропити дітей святою водою, посипати пшеницею і барвінком - щоб їх вроки не брали. Староста підпалює якийсь папір, або виносить попіл ще з вогником, щоб молоді переступили разом, (щоби згоріли всі недобрі помисли недоброзичливців щодо них).

По шлюбі:

Молода при виході з церкви обсипає всіх цукерками. Є ще звичай - дати молодим колач або хліб, і хай розірвуть навпіл разом. Кому більше відірветься - той буде командувати (це на жарт).

Сідають за столи:

Староста:

- Дорогі гості, шановні батьки молодих, любі молодята! Сьогодні у такий радісний день для всіх нас, коли поєднались у любові два молодих серденька, а ще більше того - вирішили для себе бути навіки разом, як говориться в Присязі, - в біді та радості, в здоров'ї та хворобі аж до самої смерті, ми всі хочемо побажати їм такої ж любові! Бо де є любов, там сам Бог перебуває. Тому, щоб була благословенна нам ця святкова трапеза, щоб почув Бог наші побажання, розпочнімо весілля найперше з молитви. (Проводить "Отче наш" та "Богородице").

А тепер, дорогі гості, скажіть, чи є у нас козаки? Славне козацтво, підніміть руки, хто є! А тепер тими руками відкорковуйте шампанське, бо починається забава, що буде гудіти аж до рана!

І перший келих ми вип'ємо за тих, хто ще зранку звалися "Наречені", тепер ось - "молодята", а від ночі вже цілий свій вік - сім'я!

Хай зорі їм встеляються в дороги,
Життєвий шлях проляже рушником,
А від всіх бід нехай охороняє
Завжди надія, віра та любов!
За молодих - Будьмо, гей!

Другий келих ми вип'ємо за тих, хто подарувава світові і нам цих добрих, вихованих, ласкавих та мудрих дітей. За батьків! Сьогодні для них особливий день, - сьогодні їхня молодість повертається, сьогодні вони зустрічаються і з тим, що прийдеться миритися із почесним званням "тесть", "теща", "свекор" та "свекруха". Тож ми п'ємо за них, а самих батьків просимо до слова!

(виступають батьки)

Дорогі батьки молодого та молодої. Від сьогодні і довіку ви між собою стаєте родичами. Тож як годиться, скріпіть цю славну подію своїм батьківським поцілунком. Але тепер дещо по-іншому. Свекруха цілує тестя, а теща - свекра! Як любляться батьки, так хай любляться і діти!

Тому, щоб всі ці побажання здійснилися, ми вип'ємо третій келих за.... за що?...Не чую вас! За...Любов! Козаки стояче, а жінки, дівчата, молодиці, і всі, хто народився після 1800 року - до дна! Щоб була в нас думка одна!

Четвертий келих, зазвичай п'ють за друга і Україну. І найпершими друзями дитини, відразу від хрещення стають - хресні тато і мама, що з батьками так люблять величатися "кумами"! Тож для молодих своє слово хоче сказати хресна мама молодого....хресний тато молодого, хресна мама молодої, хресний тато молодої.

Тож п'ємо цей келих за хресних

Далі - слова гостям, хто захоче.

Перед зніманням вельона свекруха з несподіванки повинна розбити яйце під ногами молодої і сказати - "як легко розбилося, так би легко родилося!"

Ведуча: Настала найсумніша хвилина весілля. Наша молода вже ніколи більше не одягне того ангельсько білого, ясного вельона - символа небесної душевної чистоти, вже не зможе собі вільною птахою летіти на дискотеки та вечірки, бо від цієї миті - весь світ її, всі помисли будуть замкнені в прекрасному колі кохання до любого молодого. І може не так вже й сумно її!

Тож не плачте мамо, усміхніться, тато,
Бо у вас весілля, і гостей багато!
Музики весільні, заведіть "Горіла",
Щоб від нині Ганна, як ружечка цвіла!
Сергію! Сідай на ці подушечки,
Бери любу на ручечки,
Та щоб вельон зняти - треба викуп дати! (Не бійся, все-одно той викуп на благо вашої молодої сім'ї піде, не скупися!)
Хустина біла хай замінить вельон,
Бо ти вже дружина, а не наречена,
Від нині мрію матимеш одну,
Благословити в шлюб дитиноньку свою.
Нехай свекруха хустку цю зав'яже,
І до (ім'я) "Рідна доню" скаже.
Танцюй тепер з усіма дівоньками,
Щоб Бог і їх потішив весіллями!

Після вельона. Ведуча:

Хоч наша забава лише на середині, але коли, як не тепер, коли ми всі чуємось в добрій силі та гуморі побажати многая літа нашим молодим, батькам, усім, хто зробив нам таке велике свято, що ми аж забули де ми є, бо було все, мов у раю. Тож станьмо разом всі, зразу і до знимки на пам'ятку, та й побажаймо нашим молодим щастя, вірності, любові, мужності та терпеливості на многая Літ!

Батькам молодим, рідним та хресним, щоб поженили та видали заміж щасливо усіх своїх діток, а самі в любові та мирі жили ще сто щасливих літ! Многая літа!

Усій родині молодого та молодої, що так дружньо нині зібралася, хочу побажати, щоб так дружньо пам'ятала допомагати нашим молодим не лише в радісні дні, а в, Боронь Боже, нестатках і біді. Але хай Бог всіх тримає в своїй ласці Многая літ!
Усім тим, хто так смачно та багато наготував, хто звивалися між столами, припрошували та пригощали, зробили нам таке задоволення ми бажаєм таких же невтомних роботящих рук, міцного здоров'я та многая літ!

І тим, без кого би у (місто) не чули, що йде весілля! Нашим музикам, щоб інструменти їм звучали, щоб їх любили й поважали та й ще 110 грам налляли ми бажаєм Многих і благих літ!

Та й тим, хто вас веселив, - старостам заспіваймо многа літ!

І щоб жилось нам всім вільно, щасливо та багато - заспіваймо щиро і по-українськи від всієї широкої нашої душі Многа літ Україні!

А тепер, так, як всі ми тут є разом, близенько один коло одного, то станьмо до спільної святкової фотографії! А наша забава хай гуде аж до раня! Музика!

Оксана Король



коментарі 3



  1. 2010-04-24 людмила пише:

    Велика подяка…Многая літ Вам.

  2. 2010-05-18 Maryana пише:

    Скажіть, будь ласка, чи є якісь слова на весіллі про померлога батька???
    Буду дуже вдячна.

  3. 2011-08-30 таня пише:

    Скажіть, будь ласка, а які слова слід говорити, коли мають ділити коровай.ДЯКУЮ.
    Хай з Вами завжди буде Божа ласка.

Залишити коментар



Ми щиро сподіваємось, що всі Ваші мрії ми втілимо у життя!