Свято Нового року


Свято Нового року


01.01.2010 р.

Новий рік - одне з найпопулярніших веселих свят. І хоча це свято не пов'язане з віруваннями нашого народу, воно так само весело святкується як дорослими, так і дітьми. Також можна сказати, що святкування Нового року не має усталених традицій і кожен святкує його як звик: із друзями, на танцях, чи в колі сім’ї.

Колись дуже давно у слов'ян рік розпочинався навесні. Після прийняття християнства початком року стали вважати 1 вересня. А з 1700 року цар Петро І наказав зустрічати Новий рік у січні.

Але одна спільна для всіх традиція таки є: напередодні Нового року не можна сваритися, треба бути веселим і доброзичливим, в хаті має бути порядок. Адже кажуть: «Як зустрінеш Новий рік, таким він і буде».

Про Діда Мороза. Звісно, ніхто не уявляє собі Новий рік без Діда Мороза. А що ж ми знаємо про нього?

Звідки взявся Дід Мороз? Власне цей образ є збірним і існує він у звичному для нас вигляді не так уже й давно. Морозко з давніх слов'янських казок був не такий добрий, ним навіть лякали неслухняних дітей.

Зовнішність Діда Мороза. Ще на початку минулого століття його зображували зовсім не таким, до якого ми звикли. Він був чорнявим, високим, худорлявим. А в 1847 році художник Моріц фон Швінд (з Німеччини) намалював Діда Мороза трохи інакше. Він усім сподобався, і тепер ми його знаємо тільки таким.

Ім’я Діда Мороза. Це у нас він Дід Мороз. А в американців - Санта Клаус, у французів - Пер Ноель, італійців - Баббо-Натале, а в інших країнах і Вайнахтсман, і Йоулупуккі, і Кристкиндлі, і Юлетомтс...

Вік Діда Мороза. Відверто кажучи, ніхто точно не знає. Вчені стверджують, що про нього згадують ще в XIII столітті.

Сім'я Діда Мороза. Тут теж немає ясності. Те, що Снігуронька - онука Діда Мороза, не викликає сумніву. А щодо дружини та дітей, тут справа темна. Тож, мабуть, Снігуронька - прийомна дочка, або як у однойменній казці - зліплена зі снігу.

Про ялинку. Звичай приносити до хати на свято ялинку був ще в давніх германців. А найперша згадка про саме Новорічну ялинку з'явилася І600 року. Йшлося про новорічне свято у французькій провінції Ельзас.

Найпершими прикрасами були паперові троянди. Пізніше - позолочені та посріблені картоплинки (велика рідкість у Європі). Із 1815 року ялинку вперше освітлюють свічками, а з 1850 року прикрашають скляними іграшками.




Залишити коментар



Ми щиро сподіваємось, що всі Ваші мрії ми втілимо у життя!