Як святкують Новий рік в Індії


02.01.2014 р.

Індія - країна, багата своїми культурними традиціями, звичаями та обрядами. Позаяк у різних областях країни дотримуються різних традицій, то і святкування Нового року по цілій країні теж має свої особливості. У кожного штату Індії є своя самобутня історія святкування цього свята.

Дати святкування Нового року в багатьох випадках збігаються. Байсакхі у панджабів потрапляє на 13-14 квітня, те саме і з Біху у ассамів, Набо Баршо в Бенгалії, Путханду у Таміл Наду і Пурам Вишу в штаті Керала. По суті, в сільськогосподарській Індії, це свято був початком збору врожаю, хоча деякі святкують, щоб ушанувати верховне божество - Брахму - істоту, яка створила весь світ.

Святкування скрізь починається з ритуалів (пуджі) в будинках і храмах. На період новорічного свята кожен будинок прикрашається квітами, листям, свічками. Люди дарують один одному подарунки та запрошують провести торжество в сімейному колі.

Свято Вішу або Новий рік у малайялам припадає на перший місяць, який називається медам і триває з кінця березня по квітень. Це не громадське торжество, а скоріше домашнє свято. З ним пов'язаний особливий комплекс традицій та ритуалів. У регіоні Керала Новий рік - найяскравіша пору року. Влаштовуються карнавальні ходи, жителі села одягаються у спідниці з сушеного листя банана та закривають обличчя карнавальними масками. При цьому вони виконують традиційні народні танці та показують вистави - така процесія рухається з одного будинку в інший, збираючи гроші для Вішувели - духу Нового року, так його називають у штаті Керала.

Перший день святкування Бохаг Біху (Нового року у ассамів) має назву Гору Біху, або свято корів. У цей день індуси вшановують корів. Напередодні цього свята жінки готують ласощі для цих домашніх тварин, а на ранок пригощають ним корів. Наступний день свята - Ману Біху, або свято людей. У цей день вшановують родичів і друзів. На третій день, Госейн Біху, проводяться різні релігійні практики. Ассами - народ, який любить повеселитися, тому святкування Нового року для них це ще й своєрідний фестиваль співу і танцю, за підсумками якого вибирається найкраща танцівниця - Біху канворі.

Тамільці вірять, що якщо Новий рік починати зі споглядання краси, то так буде весь рік. Тому з самого ранку вони одягаються та готують ритуальне блюдо, прикрашене золотом і сріблом, наповнюючи його фруктами, овочами, рисом, кокосовими горіхами, листям німа і бетеля.

Традиції святкування новорічного свята у гуджараті відрізняються від решти народностей Індії: в той час як майже всі індуси святкують Новий рік навесні, гуджараті відзначають початок нового часу восени, у жовтні. Згідно з їх календарем, Новий рік наступає на наступний день після Дівалі - свята вогню і світла, яке запалює на вулицях тисячі ліхтариків і свічок і звідусіль чуються звуки хлопавок. Новий рік асоціюється з місяцем Судек або Картік - оскільки він святкується в перший день цих місяців, за індійським календарем. У цей день люди одягаються в свою найкращі вбрання і йдуть в храми, несучи з собою квіти.

На відміну від європейців, індуси не тільки вітають один одного зі святом, але також дякують богам. У деяких храмах гуджараті на честь свята проходить велике служіння Говардхана пуджа.

Дівалі - це Новий рік у народності марварі. За тиждень до нього святкується - Ахоі Аштамі (свято жінок). Тут прийнято поклонятися богині Лакшмі і богу Ганеше, а також набувати на щастя срібну монетку. Торговці в цей день освячують нові бухгалтерські книги, причому вважається добрим знаком закладати сторіночки в ній листочком бетеля з Нового року.
Залишити коментарМи щиро сподіваємось, що всі Ваші мрії ми втілимо у життя!