Як святкують Новий рік у різних країнах


Як святкують Новий рік у різних країнах


03.01.2009 р.

Найпершими - на 10 годин раніше за нас - зустрічають Новий рік мешканці Чукотки. Між двома островами, які знаходяться на Півночі, - Ратманова і Крузенштерна 4 лише 4 км. Та саме тут проходить міжнародна лінія зміни дат. Тому на Крузенштерна Новий рік зустрічають на добу раніше.

У Китаї, Кореї, Японії раніше користувалися місячним календарем. Тому святі випадало у різні місяці року.

У Стародавньому Єгипті, наприклад, Новий рік святкували на початку літа, коли розливалася річка Ніл.

У Стародавній Греції початок року припадав на найдовший день у році - 22 черві ня. А літопис греки вели від олімпійських ігор, які вони проводили на честь легені дарного Геракла.

Уперше календар, в якому рік починався з 1 січня, запровадив римський імператор Юлій Цезар.

В Англії у стародавні часи Новий рік зустрічали на початку весни - 1 березня.

У Росії святкували Новий рік на початку осені - 1 вересня. У 1700 році Петро І переніс святкування Нового року на 1 січня, як ці було прийнято в європейських країнах, тож у цьому році країна святкувала Новий рік двічі.

Звичай дарувати новорічні подарунки надійшов до нас із Стародавнього Рими Кажуть, що першими подарунками були гілочки лавра, які були передвісниками щастя в Новому році. "Бажаю тобі щасливого Нового року!" - писали також римляни на новорічних подарунках, іноді додаючи жартівливі вірші, бо Новий рік - веселе свято.

Італійські діти в новорічне свято з нетерпінням чекають фею Бефану. Вона прилітає вночі на чарівній мітлі, відчиняє двері маленьким золотим ключиком і входить у кімнату, де в ліжках спочивають діти. Фея Бефана наповнює подарунками дитячі панчохи, які для цього залишаються біля каміна. Тому, хто погано навчався або був неслухняним, фея Бефана залишає крихту золи або вугілля. Дуже прикро, але сам заробив!

Баббо Натале - італійський Дід Мороз. В Італії вважають, що Новий рік треба починати, звільнившись від усього старого, недоброго. Тому в новорічну ніч прийнято викидати з вікон старі речі, що символізує позбавлення всього негарного, що було в минулому році. Треба бути дуже обережним, ідучи по вулиці, якщо не хочеш, щоб на голову тобі звалився горщик або солом'яний стілець.

Французький Дід Мороз - Пер Ноель - з'являється в новорічну ніч і залишає подарунки в дитячих черевичках.

До чеських та словацьких дітей приходить Мікулаш - веселий чоловік, зодягнений у мохнатий кожух та високий капелюх. За плечима він носить величезний короб, з якого дістає різноманітні подарунки.

У Швеції діти чекають Королеву Світла - Лючію. Вона зодягнена в білу сукню, на голівці - корона із запаленими свічками. Лючія приносить подарунки дітям та свійським тваринам. Діти отримують іграшки, кішка - вершки, собака - цукрову кісточку, ослик - моркву.

Санта Клаус - англійський та американський Дід Мороз. У новорічні дні в театрах для дітей демонструються вистави на сюжети старовинних англійських казок. На вулицях починається святковий карнавал, в якому беруть участь казкові персонажі: Хобі, Хоре, Шалтай-Болтай, Панч та інші. Саме в Англії виник звичай обмінюватись святковими новорічними листівками. Перша така листівка була виготовлена та надрукована в Лондоні у 1843 році.

У Німеччині Санта Клауса привозить ослик. Перед сном діти залишають на столі тарілку для подарунків, які їм приносить Санта Клаус, а в черевички кладуть сіно - гостинець для ослика.

У Румунії запікають у новорічний пиріг різні кумедні дрібниці - перчинки, монетки, намистинки, каблучки тощо. Той, хто знайде такий сюрприз, може розраховувати на щастя в новому році.

У новорічну ніч японські діти ховають під подушку картинку із зображенням вітрильника, на якому пливуть сім казкових чарівників - сім захисників щастя. Японські діти зустрічають Новий рік у новому одязі. Вони впевнені, що це приносить здоров'я в новому році. Японського Діда Мороза називають Сьогацу-сан - Пан Новий рік у японських домівках стоїть новорічне дерево - мотибана.
коментарі 2 1. 2011-12-15 артём пише:

  Прикольно!много ошибок!Чом
  Примхливі

  Журавлі
  Знов
  Багато
  Смажать
  Фрі ?

 2. 2012-12-23 катя пише:

  проста супер я палучила 12 пасиба

Залишити коментарМи щиро сподіваємось, що всі Ваші мрії ми втілимо у життя!