Мова – невмируща душа народу. В чому ж полягає унікальність української мови???


Мова – невмируща душа народу. В чому ж полягає унікальність української мови???


12.09.2010 р.

Приходячи у світ, кожен із нас потрапляє в безмежний ареал рідної мови, розпочинає свою життєву мандрівку у ній, й за допомогою поступового сприйняття світу навчається опановувати й засвоювати усю красу рідної мови.

Звісно, неможливо без мови пізнати навколишню дійсність, здобути знання, відчути усю первозданну красу довколишнього світу, аналізувати природні явища і відчути на смак цінність людського спілкування. Лише завдяки мові людство навчилось сприймати і усвідомлювати думки, почуття і дії інших людей, передавати власне бачення речей і відображувати своє світосприйняття. Тому, недивно що мова - є унікальним інструментом формування інтелектуальної людської особистості.

Безумовно, народ і мова не можуть існувати порізну, адже вони невіддільні від одне одного. Мова - душа народу, лише вона може передати його автентичність, унікальність і неповторність, вона як найцінніше, що має нація, найсокровенніша часточка душі кожного свідомого патріота. Людина, яка зрікається рідної мови, викорінюючи її з власної душі тим самим вбиває її, не поважаючи своїх предків, які плекали і берегли мову для майбутнього покоління.

Українська мова є однією з найбагатших і найбільш розвинутих мов народів світу. Багатство нашої мови передусім характеризується великою масою лексичного багажу, фразеологічних зворотів, приказок,прислів’їів. Але найбільш характерною особливістю української мови є її унікальна милозвучність, що зумовлена тим, що в нашій мові виразно вимовляються майже усі звуки, і не існує різкої відмінності між вимовою наголошених і ненаголошених складів. Милозвучність висловлювань, широке використання різноманітних мовних засобів у спілкуванні є безумовно важливим показником високої мовленнєвої культури людини та її нації.

Поважайте та любіть свою рідну мову! Вона - єдиний дарунок долі, що не забувається і не втрачається, адже з втратою голосу рідної мови у серці громадянина губиться й сам народ!

Крива Наталя
коментарі 2  1. 2013-09-25 Саша пише:

    Наталя молодець!

  2. 2016-02-09 Руся пише:

    Дуже гарний текст!

Залишити коментарМи щиро сподіваємось, що всі Ваші мрії ми втілимо у життя!