Як обрати фотографа на весілля
23.06.2007 р.
У наше століття цифрових технологій, коли отримання фотографії стало простим і загальнодоступним вже не потрібно сидіти годинами в кімнаті з червоним ліхтарем, над ваннами з реактивами для того, щоб отримати фотографію. Будь-яка людина з цифровою мильницею, одним пальцем і одним оком автоматично стає фотографом на весіллі, але не фотохудожником з досвідом, портретної і весільної фотографії.
Для того, щоб знайти і вибрати потрібного вам фотографа дозвольте дати Вам декілька порад і рекомендацій. Питання, які слід задати фотографові:
· В першу чергу визначите бюджет, який Ви готові виділити на весільного фотографа. Першим питанням буде - скільки коштують послуги майстра. Пам'ятайте, один раз в житті можна витратити трохи більше, чим просто «скільки не шкода» за фотографії, які нагадуватимуть Вам про Ваше весілля все життя.
· Дізнайтеся, скільки годин роботи фотографа входить в пропонований пакет послуг. Якщо це цілий робочий день, то дізнайтеся, з якого моменту починає знімати фотограф і коли закінчує зйомку, щоб визначити початок і кінець його роботи.
· Поцікавтеся, на яку апаратуру знімає фотограф, і переконайтеся, що це не проста цифрова мильниця. Різниця у виробнику фотокамери не має значення, оскільки знімає фотограф, а не камера. На що слід звернути увагу, це - формат. Цифровий або плівковий. У певних умовах плівка краща, але сучасні професійні і напівпрофесійні цифрові камери дуже близькі за якістю фотографії до плівки.
· Запитайте, що Ви матимете на виході. Скільки знімків Ви отримаєте і в якому вигляді (на дисках/роздруковані). Середня кількість кадрів за цілий знімальний день варіюється в межах 500-800.
· З`ясуйте, чи будуть фотографії відретушовані і скільки точно. Чи буде проведена коррекція кольору.
· Не забудьте з`ясувати чи потрібно доставляти фотографа на весілля/після весілля.
Якщо відповіді на всі вищеперелічені питання Вас влаштували, сміливо домовляйтеся про зустріч, т.к особистий візуальний контакт з фотографом украй необхідний з двох причин.
Поперше, Вам захочеться подивитися портфоліо майстра. По можливості, просіть подивитися все фото з ОДНОГО весілля, оскільки портфоліо в якому по 2-3 фото з різних весілль не дозволять Вам реально оцінити майстерність фотографа. Якщо портфоліо можна подивитися в Інтернеті, то без чого ви не сможете обойтісь при виборі фотографа, це - особистий контакт, знайомство і загальний зовнішній вигляд - друга причина для зустрічі.
Такий контакт дозволить Вам познайомитися з фотографом, як з людиною, адже не дай Бог на весіллі з'ясується, що він Вам «не підходить», оскільки просто діє Вам на нерви.
Дуже зручний спосіб сумістити корисне з приємним - домовитися про довесільну фотосесію. Ви зможете надалі використовувати ці фотографії для Ваших запрошень і/або просто вставити їх у Ваш сімейний альбом.
Після того, як Ви вибрали фотографа, обов'язково обговоріть Ваші побажання. Можливо, Ви вже знаєте, які сюжети Вам хотілося б бачити у Вашому весільному фотоальбомі і це необхідно згадати в розмові з фотографом.
Не забудьте завчасно повідомити фотографові план весільного дня і маршрут прогулянки, щоб він зміг підготуватися і можливо порекомендував декілька місць для фотосесії.
Дуже важливо! Не забувайте, у Ваш весільний день, Ви знаходитеся під пильним поглядом фотокамери і Ви просто зобов'язані бути у хорошому настрої. Більше посміхайтеся в камеру і Вашим гостям, оскільки саме ви задаєте настрій всьому Вашому святу.
Ще одне питання, що стоїть перед молодятами. Годувати фотографа чи ні. Всі ми люди, всі живі, тому якщо дати фотографові трішки перекусити, це буде тільки на користь, оскільки думається і працюється на ситий шлунок набагато краще. У жодному випадку, не давайте і не пропонуйте фотографові спиртне. П'яні знімки не Ваша мета.
цікава стаття