Зразковий театр української пісні «Джерельце»


04.12.2007 р.

Зразковий дитячий театр української пісні Моршинської школи мистецтв Джерельце

"Джерельце" - таке поетичне ймення носить Зразковий театр української пісні Моршинської школи мистецтв, який був створений у 1973 р.

Організатором і незмінним керівником цього колективу є людина творча, наділена кодом нації: мовою батьків, піснями матері, родинними звичаями, щоденною працею, безмежно любляча свою землю і дітей та фанатично віддана праці з ними - режисер, сценарист, костюмер, реквізитор, - сьогодні вже Заслужений працівник культури України Ірина Іванівна Король.

Мотивом створення дитячого колективу було зробити предмет сольфеджіо цікавим й естетично виховувати дітей за допомогою фольклору та через нього (виховання любові та пошани до українського слова, пісні, до звичаїв і традицій, до рідної землі та її історії.

У фольклорних експедиціях діти разом з керівником дошукувались найглибших фольклорних покладів, пізніше дбайливо опрацьовували цей матеріал, підготовляли його до рівня сценічної вартості, і на сцені одна за одною з’являлися композиції, вистави, цілі програми: "Обжинки", "Вифлеємська ніч", "Ой на Івана, на Купала", "Стрілецьким
шляхом", "Писанко, воскресни", "Свято матері", "Вінок Кобзареві", "О хто, хто Миколая любить", "Марширують вже повстанці", "Гаївки", "Бойківське весілля", "Тополя" та інші.

На своїх дитячих плечах джерельцята підняли цілий пласт приречених на забуття звичаїв і обрядів бойківського краю, відтворили їх і відродили.

Пісня з дитячих вуст "Джерельця", як цілюща вода з отчого краю, полинула з Моршина в світ і сягнула високих сцен України: у Львові, Києві, Рівному, Хмельницькому, Луцьку, Берестечку та за її межі - в Польщу, Угорщину, Македонію.

У творчій біографії колективу великий перелік конкурсів та фестивалів міжнародного рівня, де "Джерельце" отримувало найвищі нагороди, і тим самим достойно репрезентувало державу Україну.

Концерти "Джерельця" сприймаються з великим захопленням скрізь і завжди.

Веб-сторінка "Джерельця" - www.dzerelce.org.ua

За цими посиланнями Ви можете прослухати аудіозаписи деяких вистав ансамблю "Джерельце":

1. "Великодні гаївки"
2. "Ой, на Івана, та й на Купала"
3. "Марширують вже повстанці"
4. "Бойківське весілля"

Замовити виступ дитячого колективу "Джерельце" Ви можете зателефонувавши за номером 8-067-269-17-06.
Залишити коментарМи щиро сподіваємось, що всі Ваші мрії ми втілимо у життя!