День Святого Валентина в різних країнах світу


День Святого Валентина в різних країнах світу


12.02.2011 р.

В Італії, звідки за однією з легенд бере свій початок день Святого Валентина, 14 лютого називається "солодким" днем. З назви свята зрозуміло, що основними подарунками є всілякі цукерки, печиво та шоколадки у формі серця.

Традиція подарувати коханому щось солоденьке є і в США. Раніше закохані американці і американки дарували один одному марципани. Це був досить цінний презент, оскільки марципан містив цукор, який тоді коштував дуже дорого. З 1800 року розпочалося широке використання цукрових буряків, і американці налагодили виробництво карамелі. У день Святого Валентина вони видряпували на червоно-білих цукерках відповідні святу слова. У 50-ті роки XIX ст. цукерки стали укладати в картонні коробочки у формі серця. За традицією, з днем ​​всіх закоханих вітають не тільки тих, з ким перебувають в романтичних стосунках, а й усіх, кого просто люблять, - мам, тат, бабусь, дідусів, друзів...

Англічани вітають з цим святом не тільки людей, а й улюблених домашніх тварин - собак, кішок, коней... Популярними подарунками на 14 лютого у Великобританії вважаються солодощі у вигляді сердечок, м'які іграшки, особливо улюблені в Британії ведмежата Teddy та незмінні листівки-валентинки.

Уельс славиться так званими "ложками любові". Перед святом закохані вирізують з дерева ложку, прикрашають її сердечками, ключами й замковими свердловинами і дарують один одному. Такий подарунок буквально означає: "Ти знайшов (знайшла) шлях до мого серця".

Валентинки - любовні послання-чотиривірші були вперше введені галантними французами. Крім листівок-сердечок у Франції дарують білизну, рожеві йогурти, шоколадні муси, цукерки, романтичні подорожі, нарізану сердечками ковбасу, штучні квіти. Також день Святого Валентина вважається найбільш вдалим днем ​​для пропозиції руки і серця. Під шампанське і десерт коханій простягається червона (синя, біла, блакитна) коробочка з так званим "кільцем на заручини".

У Нідерландах саме 14 лютого не вважається непристойним, якщо жінка сама підійде до чоловіка і ввічливо попросить його одружитися на ній. Якщо цей високий жест не буде оцінений, чоловік може нарікати на себе: він повинен подарувати дамі шовкове плаття.

У Німеччині Святий Валентин вважається покровителем не закоханих, а ... психічно хворих. На честь свята німці прикрашають психіатричні лікарні яскраво-червоними стрічками, а в каплицях проводять спеціальне богослужіння.

У Японії день Святого Валентина - це своєрідне 8 березня, тільки для чоловіків ... У цей день привітання та подарунки отримують чоловіки. Їм прийнято дарувати всілякі чоловічі аксесуари (бритви, лосьйони, гаманці) і шоколад. Місяцем пізніше в Японії настає Білий день, в якому ролі міняються: подарунки і привітання отримують тільки жінки.

В Іспанії день всіх закоханих проходить 1 травня і його незмінними символами вважаються травневе дерево та "королева", обрана з числа найкрасивіших дівчат. А в Бразилії це свято припадає на 12 червня.

У деяких країнах День Святого Валентина і зовсім не святкують. Наприклад, в Ірані та Саудівській Аравії приймаються спеціальні заходи по винесенню заборони на свято.




Залишити коментар



Ми щиро сподіваємось, що всі Ваші мрії ми втілимо у життя!