Історія свята 8 березня
04.03.2008 р.
Міжнародний жіночий день має давні традиції. Виявляється, його відзначали ще в Стародавньому Римі як матрони, так і їхні рабині. Перші отримували подарунки від чоловіків, другі - вихідний. І ті, й інші вирушали до храму Вести - хранительки домашнього вогнища. Дійство мало величезне значення, оскільки жіноцтво утверджувало свої принципи.
У слов’ян вкоренилась інша традиція - святкувати День матері (який, до речі, нині активно пропонують нам як альтернативу свята 8 березня). У ті далекі часи жінки навіть подумати не могли, що обмежуються їхні права. А права слабкої половини людства тоді, як відомо, зводилися виключно до обов’язків материнства та збереження домашнього вогнища.
Згодом і ці традиції відійшли у минуле. 8 березня 1857 року кілька сотень робітниць текстильних та взуттєвих фабрик Нью-Йорку провели страйк і демонстрацію - вони вимагали 10-годинного робочого дня, поліпшення умов праці й однакової з чоловіками заробітної платні. Як і передбачалося, поліція розігнала демонстранток. Що в цьому дивного?! Однак страйкарі й не думали здаватись - об’єдналися в профспілку. На честь цих подій на міжнародній конференції жінок-соціалісток у Копенгагені 1910 року виступила Клара Цеткін...
Допитливі історики навіть з’ясували, що 8 березня 1857 була неділя. Можна передбачити, що жінкам не було чого робити, і тому вони вийшли на вулиці міста. Виявляється, наступного тижня в нью-йоркських газетах ніхто не згадував про таку резонансну акцію з сотнями прогресивних дам на вулицях і агресивною поведінкою поліції. Книжки про феміністський та робітничий рух у США теж, хоч як дивно, також замовчують цей інцидент. І коли 1908 року на з’їзді соціалістичної партії США було ухвалено резолюцію відзначати в останню неділю лютого День американських жінок, ніхто з делегаток не згадував страйк піввікової давності; просто взяли довільний день року.
Натомість Клара Цеткін уже орієнтувалася на американське жіноче свято. Більше того, спочатку вона пропонувала відзначати день жіночої солідарності без відриву від чоловічого колективу - «під час проведення травневих свят». Історія 1 Травня теж, як відомо, зав’язана на страйку робітників у Чикаго 1886 року, і теж на конфлікті з поліцією. У це повірити важко, однак про ту подію тодішня преса писала чимало, резонанс був неймовірний! А демонстрація нью-йоркських робітниць, судячи з усього, є лише міфом. Його створили набагато пізніше: так би мовити, за образом і подобою.
Втім, є трохи фривольна версія, відповідно до якої страйк у Нью-Йорку усе-таки був. Проте на вулиці рідного міста вийшли не скромні текстильниці-взуттєвики, а представниці професії, в якій і текстиль, і черевички потрібні хіба що на попередній стадії справи. Та, погодьтеся, що жінки будь-якого роду діяльності мали право вимагати поліпшення умов праці, підвищення її оплати та скорочення робочого дня. І, до речі, вихідного в неділю!
1913 року, коли жінки Російської імперії вперше приєдналися до своїх закордонних подруг у прагненні відзначити Міжнародний жіночий день, восьмому березня на європейських календарях у нас за старим стилем відповідало 23 лютого. Що, втім, тоді нікому не здалося підозрілим...
За матеріалами сайту CITY LIFE.
Інформація, дуже цікава. Але є деякі моменти, про які не потрібно було писати!!!!!!!
Я повністю згідна з Алексом, що є деякі моменти про які не потрібно було писати.
8 березня!!!
Поздоровте своїх жінок
що значить не потрібно? і що саме?
Норм
Цікаво, але не всі факти відповідают дійсності
Якщо не помиляюся, то достеменно невідомо, коли була проведена перша демонстрація у 1857 р. На жаль, нформація, що вона відбулася 8 березня – це лише припущення…
Довго писати і я нічого на зрозуміла…
що таке 8 березня
чудове свято для російської розвідки “Ластівки”
крутий сайт тільки я ніфіга незрозумів
дякую ви мені дуже допомогли зробити д/з
дякую вам)))))))))))))))))
ахахха спасибо что виебали
з 8 Членом.._))
хахаха.._)
Серйозно: цікаво, за яким календарем у римській імперії святкували восьме березня? Ну хіба не маячня? Минулого століття один масонський жидобольшевік за таємно надруковану стирту німецьких марок своєй матєрью низькопробними курвами Луїзою Арманд, Розою Люксембург, Кларою Цеткін з їхнім сутенером Карлом Лібкнехтом випиздохуїв восьмоє марта, а кастрати окремих регіонів колишнього ссср дотепер це афішують.
Несерйозно: Кайфові коментарі!
Роза Люксембург не випадково призначила святкувати саме у цей день , бо жиди святкують своє свято Пурім яке супроводжується пияцтвом ,
Отож шалом ,дівчата 🙂
хай живуть дівки
святкуйте поки святкується
норм сайт і інформація!))
Хоп хэй эгэгэй, толи баба толи ГЕЙ