Історія обручки
02.05.2013 р.
Обручки є в наш час найпопулярнішим та найвідомішим символом кохання. Цей зовнішній знак символізує об'єднання чоловіка та жінки у шлюбі. Весільні обручки настільки міцно увійшли в наше життя, що ми навіть не замислюємося над тим, звідки у нас взялася традиція їх носити.
За легендами, перший в світі перстень був подарований Зевсом Прометею як нагадування про ті дні, коли він був прикутий до скелі, вірно відстоюючи свої ідеали. Звідси і сучасне сприйняття обручок як символу вірності один одному і підтримки, яке не змінюється ось вже упродовж тисячоліть.
Активно використовувалися перстені в Стародавньому Єгипті: фараони використовували їх як друку, за допомогою якої вони могли передавати свої повноваження і владу іншим людям - це і стало причиною того, що на сьогоднішній день весільна обручка - це символ готовності розділяти горе і радість, багатство і бідність молодого подружжя один з одним.
А от перший звичай обміну обручками був зафіксований в Стародавньому Римі: тоді майбутній зять підносив батькам нареченої металевий перстень, що символізувало його готовність брати на себе відповідальність за дружину і утримувати її в подальшому. Потім перстень одягали на палець нареченій і це означало, що у неї вже є чоловік, якому вона належить.
Стародавні римляни взагалі дуже трепетно ставилися до каблучок. Відразу після весілля молодий чоловік дарував дружині перстень у формі ключа, що означало його згоду допустити її в свій будинок в якості повноцінного партнера і його готовність керувати ним відтепер тільки разом з нею.
Перші обручки, які стали обов'язковим атрибутом заручин, з'явилися в епоху Ренесансу в Італії. Вони були виготовлені з срібла та були інкрустовані камінням.
Срібло стає ще більш популярним в XVII сторіччі e Франції та Англії. У це століття входять в моду різні написи на срібних обручках: вірші та романтичні фрази зі словами "віра", "надія" та інші.
Золото замінить срібло значно пізніше, переводячи срібні кільця в розряд менш популярних прикрас. Цим часом датується так звана "італійська ідея". Суть її полягала в тому, що золоті кільця виготовлялися як дублікат срібних прикрас, які раніше були подаровані на весілля.
Наші предки вірили, що весільні обручки ніколи не можна знімати: адже якщо охолоне перстень, охолоне й кохання. Тому вибирайте такі вироби, які повністю відповідають Вашим вимогам, адже після весілля носити обручку Вам доведеться щодня!