Учені дослідили вплив музики на мозок людини
15.04.2013 р.
Прослуховування раніше незнайомої музики стимулює мозок, викликаючи в ньому приємне збудження, вважають канадські вчені. Дослідження, проведене методом магнітно-резонансної томографії, показало, що ділянки головного мозку, що відповідають за відчуття задоволення, активізувалися, коли люди чують якусь пісню вперше.
Чим більше триває насолода від почутого, тим сильніше «включаються» ті ділянки мозку, які називають «центрами задоволення». Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі Science.
Учені знали про роль, яку відіграють «центри задоволення», розповідає лікар Валорі Салімпур з науково-дослідного інституту Ротмена в Торонто, але в цьому випадку їх реакція не вписується в звичні рамки.
«Музика абстрактна: це зовсім не те переживання, що ви відчуваєте, коли голодні і вам дають шматок їжі – те ж саме стосується сексу або грошей, – в таких випадках активність мозкових центрів природна», – пояснює дослідниця.
«Дивно те, що людина передчуває і збуджується через щось зовсім абстрактне – через звук, який він повинен почути», – говорить Салімпур.
Дослідження проводилося в неврологічному центрі Монреальського університету Макгілла.
19 добровольців, підключених до томографа, прослухали 60 фрагментів невідомих їм творів, відібраних в залежності від їх музичних уподобань.
Під час прослуховування 30-секундних треків випробовуваним пропонувалося купити найбільш вподобані ними твори в змодельованому для цього експерименту онлайн-магазині.
Аналізуючи хід сканування, учені виявили, що можуть передбачити, яку пісню вибере випробовуваний: на моніторі томографа «центри задоволення» заздалегідь починали яскраво світитися.
«Це новий напрямок у нейробіології, – розповідає Валорі Салімпур. – Аналізуючи мозкову діяльність, вчені намагаються дізнатися, про що люди думають, зрозуміти хід їхніх думок, мотиви і в кінцевому підсумку передбачити їх поведінку».
Вчені виявили також, що «центри задоволення» взаємодіють з іншою ділянкою мозку – слуховою зоною мозкової кори. У ній зберігається вся інформація про раніше почуті звуки і мелодії.
«Ця частина мозку унікальна для кожної людини, тому що всі ми слухали різну музику», – говорить лікар Салімпур.
Тепер дослідники хочуть з’ясувати, як взаємодія між «центрами задоволення» і слуховою зоною впливає на музичні вподобання людини.
За матеріалами: http://life.pravda.com.ua
Впливає однозначно, чого вартує тільки тупа попса. При постійному прослуховуванні мозок розкладається )