Весільні традиції Німеччини


Весільні традиції Німеччини


05.03.2011 р.

Сучасні міські весілля в Німеччині мало чим відрізняються від європейських чи американських весіль. Але є декілька особливих традицій, що роблять німецьке весілля особливим. Поговоримо про найпоширеніші весільні обряди та традиції німців.

Парубочі та дівочі вечірки. Як і в багатьох інших країнах, у Німеччині за кілька днів до весілля проводяться парубочі і дівочі вечірки, які у них носять назву Junggesellenabschied. Як звичайно, така вечірка - це можливість останній раз на славу повеселитися, перебуваючи в статусі холостяка. Молоді люди часто влаштовують гучні вечірки зі стриптизерками, а дівчата - зі стриптизерами. Але вечірка може бути і тихою, спокійною, проведеної будинку або в невеликому барі.

Викрадення нареченої. У деяких регіонах є традиція предсвадебного викрадення нареченої (для нас це дуже знайомо). Але дотримується цей звичай, як правило, тільки в селах і зовсім не великих містечках. Друзі і родичі нареченого викрадають наречену і ховають її в якому-небудь пабі. Наречений разом з викрадачами і іншими друзями відправляється на пошуки коханої, переходячи з пабу в паб. При цьому в кожному пабі доводиться випити - п'ють всі супроводжуючі нареченого, а розплачується він сам. Цю традицію не дуже-то шанують в Німеччині, так як часом в пошуках нареченої доводиться обійти безліч пабів і в кожному випити, тому така подорож може закінчитися не дуже добре.

Polterabend. За день до торжества проводиться неформальний захід під назвою Polterabend, в якому беруть участь наречений з нареченою, їх батьки, родичі, друзі, сусіди та ін. Зібравшись на вулиці (як правило, біля будинку нареченої або її батьків), присутні розбивають якнайбільше порцелянової посуду. Осколки повинні принести удачу молодим. Прибирають осколки наречений і наречена.

До заходу зазвичай готуються їжа і напої. Часто в Polterabend беруть участь ті люди, кого молодята не змогли запросити на весілля, але були б раді бачити (наприклад, сусідів). Цікаво, що крім посуду можуть бути розбиті і різні інші предмети, що б'ються з кераміки, глини та ін. Наприклад, хтось може принести з собою керамічну плитку, а хтось - раковину або навіть унітаз. Все це з веселощами розбивається, а наречений і наречена, озброївшись мітлами і лопатами, приймаються за прибирання. Ні в якому разі не можна розбивати скло і дзеркала.

Іноді Polterabend поєднують безпосередньо з святкуванням весілля - це відносно нова весільна традиція Німеччини.

Особливості підготовки до весілля. За традицією в Німеччині весілля завжди оплачував батько нареченої. Зараз цей німецький весільний звичай дотримується лише в тому випадку, якщо у батька нареченої дійсно є можливість без особливих труднощів оплатити захід. Частіше ж молодята вкладаються однаково.

Весільні сукні нареченої з Німеччини носять такі ж, як і скрізь. Але в цій країні, напевно, частіше, ніж в будь-яких інших, наречені вибирають демократичні наряди: короткі весільні сукні, прості вечірні наряди і навіть костюми, в тому числі з брюками. Німецькі жінки дуже люблять свій комфорт і мало залежать від думки оточуючих.

Є цікавий звичай, пов'язаний з туфлями нареченої. Багато німецьких дівчинки вже з раннього дитинства починають збирати дрібниця на туфельки нареченої. Це дуже зворушливо - купити собі весільну взуття на гроші, накопичені за період дорослішання. При цьому розплачується дівчина саме монетами.

Німці, як правило, вибирають досить прості, мінімалістські обручки без великих вставок. Зазвичай жених і наречена обмінюються абсолютно однаковими обручками. Німці носять обручки на правій руці.

В день весілля. Багато німецьких весільні традиції нам близькі: наприклад, німці після вінчання або реєстрації шлюбу теж влаштовують прогулянку в весільному кортежі, прикрашеному квітами та білою стрічкою. При цьому пересування періодично супроводжується «какофонією» автомобільних сигналів, з яких складається кортеж.

Як і у нас, в Німеччині є традиція першого танцю молодих. Як правило, німецькі женихи і наречені віддають перевагу вальсу. Другий танець на весіллі танцюють наречена з батьком, потім наречений зі своєю мамою, а потім - мама нареченої з батьком нареченого.

Коли молоді виходять з церкви, їх обсипають рисом. Є повір'я: скільки рисинок застрягне при цьому в волоссі нареченої, стільки у нової сім'ї буде дітей.

Весільний банкет проходить весело. Проводяться цікаві ігри, гості хором співають пісні. Звичайно ж, німці не проти потанцювати. Одне з розваг на німецьких весіллях - продаж танцю з одним з молодят. Будь-який чоловік-гість, який хоче потанцювати з нареченою, і будь-яка жінка-гостя, яка бажає потанцювати з нареченим, повинні заплатити за це. Ще одна поширена гра - розпилювання нареченим і нареченою весільного колоди. Проводяться й інші знайомі нам гри: музичний стілець, вгадування по коліну свого судженого, конкурс на швидкісне надягання памперса плюшевому ведмедику і т.д.

Перша шлюбна ніч. Місце, де буде проходити шлюбна ніч, намагаються заздалегідь відвідати близькі друзі нареченого і нареченої і залишити їм якийсь кумедний сюрприз-жарт. Наприклад, постелити простирадло з пікантними малюнками і написами. Або покласти в тумбочку якусь дорослу іграшку. Або переповнити спальню повітряними кулями, щоб молодим довелося їх тріскати або викидати у вікно. А може бути, заховати в кімнаті кілька будильників, заведених на різний час - мовляв, нема чого спати, дорогі молодята, у свою першу шлюбну ніч.




Залишити коментар



Ми щиро сподіваємось, що всі Ваші мрії ми втілимо у життя!