Весільні звичаї та обряди Аргентини


Весільні звичаї та обряди Аргентини


16.08.2012 р.

Сучасні традиції Аргентини - це своєрідне поєднання культур, звичаїв і обрядів різних країн. Велике вплив на формування культурного життя цієї країни здійснили корінні жителі - індіанці. Особливо в сільській місцевості дуже помітні різкі контрасти між європейським способом життя та особливими "аборигенськими" звичаями й обрядами.

Іспанія, під впливом якої тривалий час перебувала країна, також зіграла важливу роль у становленні традицій Аргентини. Недарма державною мовою країни є іспанська.

Традиційно весілля в Аргентині - значуща подія, яку прирівнюють до народження дитини або хрещення. І нехай це початок нового, дорослого життя, де пара після укладення шлюбу починає жити окремо і самостійно - одружуються в цій країні досить рано. Дівчатам можна виходити заміж з 15 років, а хлопцям одружуватися з 18. Молоді самі збирають гроші на весілля, а батьки лише допомагають провести весільну церемонію. Гостей запрошують багато, не менше 50 чоловік. Це не тільки родичі і близькі люди, а й усі сусіди та друзі. Часом тільки з одного боку приходять на торжество більше 200 людей.

Весілля прийнято справляти не тільки вдома, але і в ресторанах і в весільних салонах. Якщо торжество святкують вдома, то гості не приносять дорогих подарунків. Найчастіше це букет квітів і пляшка вина. Якщо ж торжество відбувається в ресторані або салоні, то гості дарують дорогі подарунки. Перед весіллям кожному гостю надсилається особлива карта (karta participación), де вказується, який подарунок найкраще купити. Купівля відбувається в певному магазині і менеджери вже заздалегідь знають, що кому необхідно продати. У разі повторів з подарунками, там же можна легко їх обміняти.

У весільній церемонії немає такого поняття, як дружби та дружки. Цю роль виконують мати нареченого і батько нареченої. Вони ж і ведуть молодих до вівтаря. На весіллі не відбувається обміну обручками між молодими. Обручки одягають під час заручин і саме з цього моменту прийнято вважати молодих чоловіком та дружиною. Сама ж шлюбна церемонія - це якийсь ритуал, де прилюдно повідомляється і офіційно підтверджується утворення нової сім'ї. Тому саме заручини є навіть більш значущою подією у порівнянні з весіллям.

Урочиста частина зазвичай починається о 19.00. В цей час молодята відправляються в муніципалітет, щоб підписати шлюбний договір. Після цього всі прямують до церкви, де відбувається церемонія вінчання. Офіційної реєстрації шлюбу в Аргентині не існує. Далі всі гості з молодими їдуть гуляти по місту і збираються за святковим столом лише до 10 години вечора.

Весільний банкет заслуговує на особливу увагу. Тут обов'язково повинні бути присутніми національні страви. Обов'язковим атрибутом будь-якого весільного застілля є листкові пиріжки - емпанади. Це дуже смачна їжа з найрізноманітнішими начинками: сиром, кукурудзою, солодким перцем або м'ясом. Дуже важливим є на столі смажене м'ясо на вугіллі, яке подають порізаним на великі шматки.

Жодне весілля не обходиться без запальної аргентинської музики. Вона лунає упродовж усього торжества. Гості танцюють запальне танго, співають пісні під гітару і веселяться всю ніч. Присутні можуть піти тільки тоді, коли молодята покинуть свято.

Весілля триває і на другий день. На ранок, після веселощів, столи ломляться від всіляких частувань, але випивки на другий день свята, як правило, не пропонують.




Залишити коментар



Ми щиро сподіваємось, що всі Ваші мрії ми втілимо у життя!