Що повинен знати чоловік про весілля та передвесільні клопоти


01.10.2009 р.

Якщо ви вже зробили вибір майбутньої дружини, і надумали одружуватися, то вам необхідно знати декілька важливих та обов'язкових постулатів весільної підготовки. Отже приводимо нижче перелік 20 важливих постулатів

1. Пропозиція руки та серця

Прийнявши рішення зробити пропозицію майбутній дружині, важливо зрозуміти, що це дуже серйозне рішення для обох сторін і його потрібно як слід оформити. Якщо ви бажаєте заощадити на традиції пропозиції руки і серця. То достатньо купити гарний букет квітів і одного вечора , прийшовши на чергове побачення до коханої дівчини, можете промовити важливі та зворушливі слова освідчення. Але якщо ви прийняли рішення підійти до цього питання більш солідно та ґрунтовно, то вам необхідно довідатися який розмір перснів носить ваша наречена і після цього купити в ювелірному магазині заручальну обручку. Самим популярним варіантом вибору обручки є гладкий перстень з одним діамантом. Можна також вибрати перстень з будь-яким каменем, та його оформленням, головне щоб він сподобався нареченій. Адже цей перстень вона буде носити весь час до вашого весілля на знак того, що ви офіційно заручилися, і через деякий час одружитеся.

2. Заручини

Раніше процедура заручин була обов'язковою. Наречений в обов'язковому порядку повинен був оголосити про свої наміри батькам нареченої, розповісти їм про своє бачення майбутнього спільного життя і запевнити батьків, що їхня дочка буде в надійних руках. В наші часи все спростилося, але якщо ви маєте бажання проявити пошану до батьків нареченої, то бажано вибрати день для зустрічі, на якій ви повідомите їм свою новину. Під час цієї зустрічі вам необхідно попросити руки їхньої дочки та пообіцяти , що будете любити, поважати і піклуватися про неї.

3. Парубочий вечір

Цей захід у наш час кожен наречений розтлумачує на свій розсуд. Такий вечір проводиться в будь-якому форматі, в будь-який час і в будь-якому місці. Одна лише головна умова - відсутність на такій вечірці дівчат. Даний захід слід проводити напередодні весілля, щоб наречений на весіллі був свіжим та відпочившим. Другою умовою є те, щоб під час проведення парубочого вечора не порушувалися морально - етичні норми майбутнього спільного життя.

4. Підготовка до весілля

Після того, як ви зробили пропозицію та отримали на неї позитивну відповідь, то слід починати підготовку до майбутнього весілля. Вам не обов'язково чекати подачі заяви у відповідні органи, прийом якої здійснюється за два місяці до офіційної реєстрації. Цього терміну вам явно не вистачить на якісну підготовку всіх міроприємств весільної церемонії. В такій справі слід не поспішати, але найкраще доручити цю справу професіоналам, які постійно займаються організацією та проведенням весільних церемоній, тобто весільному агентству. Співробітники цієї організації мають великий досвід в проведенні таких церемоній і вони швидко вміють вирішувати необхідні проблеми та завдання. До того ж розпорядник на весіллі чітко буде контролювати всі події, і в святковий день вам не доведеться нервуватися та метушитися.

5. Весільна сукня

За старими традиціями наречений не повинен бачити сукні, в якій його наречена піде з ним під вінець, тобто він не повинен приймати участь у його підборі, бути присутнім при примірках та демонстраціях своїм подругам. Весільна сукня є символом чистоти, ніжності і показує унікальність кожної нареченої, вона являться таємничим атрибутом вашої обраниці. Вдень весільної церемонії наречену одягають її близькі подружки або її мама. Досить часто наречений дає гроші а покупку весільної сукні та дає рекомендації проглядаючи журнали мод, але сукню він зможе побачити лише в день весілля.

6. Весільний костюм

Костюм для нареченого молода пара вибирає спільно, це може бути смокінг або фрак. Знаючи якою буде її весільна сукня, наречена допоможе підібрати відповідний костюм для нареченого, щоб він гармонійно підходив до її наряду. Але якщо ви не в змозі самостійно підібрати відповідний костюм і аксесуарів до нього, то слід вдатися до послуг професійного консультанта, який зможе надати вам необхідні поради по підбору весільного убрання. І головне слід пам'ятати, що висока вартість костюмів зовсім не є ознакою краси та гармонії.

7. Викуп нареченої

Раніше викуп нареченої був обов'язковим атрибутом весільної церемонії і мав серйозний характер, це було зумовлено низькими достатками сім'ї нареченої. В наші часи така церемонія представляє собою веселу виставу, для нареченого та його друзів, під час якої виконуються різноманітні жартівливі завдання, в якій часто приймають участь навіть запрошені гості. Деколи буває так, що батьки наречених вдаються до послуг професійних артистів. Доволі цікавим варіантом весільного викупу є проведення старовинних українських весільних обрядів з нареченими та їх гостями при допомозі фольклорного самодіяльного або навіть професійного ансамблю. Взагалі існує безліч різноманітних варіантів, основне щоб всі запрошені отримали задоволення.

8. Весільний транспорт

Завжди дотримувалися церемонії коли наречені їхали до шлюбу в різних автомобілях. Окремо був кортеж нареченої, де їхали тільки друзі та родичі нареченої, і окремо був так само кортеж жениха. В наш час все спрощується і не завжди всі дотримуються цих канонів. Про одне слід пам'ятати, що окрім вас та м мають бути присутні фотограф та відео оператор, які зможуть зняти зворушливі кадри весільної процедури. Необхідно поклопотатися про присутність на такій церемонії гостей і організувати і для них необхідний транспорт, який буде супроводжувати весільний кортеж по маршруту його слідування.

Що стосується оформлення автомобілів молодих, то зовсім не обов'язково садовити на капот автомобіля ляльку, та вішати кольорові стрічки, професійні організатори весілля запропонують вам багато різноманітних та нестандартних оформлень весільного кортежу живими квітами. Останнім часом стало модно виготовляти персональні номерні знаки, які будуть використані тільки на час весільної церемонії, з іменами молодих, або просто з написом JUST MARRIED.

9. Весільний коровай

Невід'ємним атрибутом весільного банкету є коровай і є старою доброю традицією, яка збереглася з давніх часів. Коровай тримає староста на підносі прикрашеному вишиваним рушником. Під час весілля молодята розламують його попередньо посоливши його востаннє один одному. Вважається, що головним в сім'ї буде той хто відламає більший шматок короваю. Під час весільного банкету коровай можна роздати гостям або просто залишити його собі і засушити на "чорний день"

10. Розбивання келихів

Биття келихів, так само як і коровай, є старою весільною традицією. В той час, коли мати нареченого пропонує молодятам розламати весільний коровай, мати нареченої тримає келихи з вином або шампанським, щоб вони випили до дна і на щастя розбили келихи. Вважають, якщо ніжка келиха розіб'ється, то має народитися хлопчик, а якщо ні то дівчинка. Келихи для биття купуються заздалегідь. Місце для розбиття келехів слід також вибрати заздалегідь, щоб уникнути казусу при розбитті.

11. Посипання рисом та монетами

Посипання рисом та монетами є довгоочікуваною і бажаною традицією для молодих та їх гостей. Посипання є ознакою багатства та процвітання майбутньої сім'ї. Ця церемонія відбувається дуже просто - дрібні копійки, цукерки та рис заздалегідь роздають гостям і коли молода пара виходить з церкви, то їх цим посипають. В наш час рис та монети стали все частіше замінювати пелюстками троянд, вони набагато легші та красивіші. Дуже важливо, щоб пелюстки були свіжими та чистими, бо інакше така процедура може залишити неприємний спогад. Пелюстки троянд розкладаються в спеціально приготовані кошички і перед самим виходом молодят роздаються гостям. Під час виходу із церкви їх кидають на голову молодим.

12. Запуск голубів

Символом миру ,нового життя, та свободи завжди вважали білих голубів. Запуск голубів в день вінчання означає початок сумісного життя двох люблячих сердець - саме тому ця традиція стала дуже популярною в наші дні. Молоді це роблять зазвичай, коли вони виходять із церкви, але деколи вони це роблять перед початком весільного бенкету або просто під час весільної прогулянки. Деколи організатори весілля одягають на голубів рожеву та голубу стрічки і яка з них спаде з голуба першою під час польоту, то відповідно до кольору стрічки народиться перша дитина. Якщо запуск голубів здається вам банальним, то ви можете здійснити запуск декількох десятків пар великих метеликів. Запуск метеликів під час весільної церемонії є доволі оригінальним рішенням і не залежить від пори року.

13. Обручки

Весільні обручки завжди були обов'язковим атрибутом весільної церемонії та подальшого спільного життя. Саме тому, коли ви вибираєте обручки, ви повинні добре зрозуміти, що це є не ювелірна прикраса, а ваш щоденний аксесуар. Не звертайте особливу увагу на дизайн та популярний бренд, а вибирайте обручку , яка буде відповідати стилю вашого життя. Весільні обручки можуть бути з білого або жовтого золота, а також можуть мати декілька різноманітних відтінків дорогоцінного металу. Раніше обручки були без всіляких прикрас, а в наш час нові модні тенденції диктують про наявність на обручці нареченої одного або декількох діамантів. Щоб ваша обручка стала на все подальше життя персональною і відрізнялася від інших , то слід на внутрішню сторону гравірування. Написи на обручках можуть бути різноманітними і залежать тільки від вашої фантазії. Якщо куплені вами обручки не зовсім підійшли вам по розміру, то не слід дуже переживати, бо зараз існує багато закладів, які дадуть раду вашим проблемі. А коли ви придбаєте обручки в дорогих ювелірних салонах, то такі процедури вам виконають безкоштовно. Вибір обручок молода пара робить спільно, а оплату здійснює наречений.

14. Свідки на весіллі

На даний час в нашій країні відмінено юридичну функцію свідчення шлюбу під час реєстрації. Свідками тепер можна брати та призначати будь - кого з близьких друзів та родичів, бо окрім назви "Свідок нареченої, та свідок нареченого" ніякої ролі в загсі вони відігравати не будуть. А от на весільному банкеті вони зможуть надати вам значну допомогу. Усі шлюбні пари в обов'язковому порядку вибирають і призначають "дружок нареченої" та "дружбів нареченого", на весіллі їх може бути декілька пар. На європейський зразок їм шиють однакові плаття та костюми і весь день повинні знаходитися поруч з молодою парою. Вони беруть активну участь у проведенні весільного бенкету та фото і відео сесії.

15. Одруження

Найважливішим етапом весільної церемонії є реєстрація шлюбу та вінчання. Адже саме ради такого торжества зібралися гості, готуються молодята, переживають батьки і постійно метушаться організатори весілля. Зазвичай одруження проводиться в загсі, але останнім часом за ініціативою весільних агентств стало одруження з виїзною реєстрацією. Тепер немає необхідності в день весілля очікувати в душних та задушливих залах загсів, очікувати своєї черги і плутати свій весільний кортеж з чужим. Виїзні реєстратори приїдуть безпосередньо на місце вашої весільної церемонії, де б вона не відбувалася, і урочисто зареєструють ваш шлюб. Дана процедура дає можливість втілити всі ваші ідеї та задумки. Одне залишається незмінним - обмін наречених весільними обручками.

16. Весільний бенкет

Весілля для багатьох молодих людей є головним та важливим моментом у їхньому житті, адже саме у цей момент людина перестає бути одна - тепер у неї з'явилася сім'я. І саме тому молоді та їх батьки намагаються відзначити цей важливий та серйозний крок в життя молодої пари на самому високому рівні. На весільному бенкеті всі гості мають можливість проявити свої відчуття та побажання, сказати молодій парі теплі душевні слова, дати їм життєві напуття. В свою чергу винуватці торжества намагаються, щоб гостям запам'ятався бенкет, щоб все відбулося на високому рівні, було гарно, весело, смачно та вишукано. Необхідно щоб молода пара так само могли відчути своє свято і відпочити разом з гостями на своєму торжестві. Банкет з нагоди весільного торжества можна провести в будь - якому місці: в шикарному ресторані, на теплоході, на природі, в живописній садибі - головне щоб кухня та обслуговування були на високому рівні. І саме головне щоб на весіллі був професійний ведучий або тамада.

17. Букет нареченої

З одним з обов'язкових атрибутів весільної церемонії є букет нареченої тільки він не відрізняється своїм довголіттям. Букет для нареченої завжди вибирається по-різному. Деколи наречена доручає цю справу нареченому, але найчастіше наречена сама за допомогою консультантів або подруг робить вибір весільного букета. Форма букета його колір підбирається до кольору весільного плаття та кольору волосся нареченої. Також при підборі букета підбирається бутоньєрка для нареченого, вона представляє собою композицію з квіточок , яка прикріпляється до піджака нареченого. Бутоньєрка повинна гармонічно підходити до букету нареченої. Бутоньєрки із штучних квітів рекомендується використовувати в крайніх випадках.

Який би букет не вибрала наречена потрібно все ж пам'ятати, що в кінці весільного бенкету нареченій доведеться з ним розлучитися. Свого букета наречена в кінці весільного бенкету кидає незаміжнім дівчатам, які були присутні на весіллі. Та дівчина, яка зловить весільний букет в недалекому часі має стати нареченою.

18. Підв'язка нареченої

Таку підв'язку наречена купує тільки з одною метою, щоб наречений в кінці весілля міг кинути її неодруженим молодим чоловікам. Щоб не сталося незручної ситуації, коли наречений буде шукати під платтям, її необхідно одягнути перед самим початком такої дії. Щоб зняти підв'язку наречена, вірніше вже дружина, сідає на попередньо приготований стільчик, а наречений під веселу музику стягує підв'язку. Після команди організатора весілля наречений кидає зняту підв'язку чоловічій компанії, яка зібралася на цю церемонію. Той, хто зуміє зловити підв'язку буде претендентом на одруження, яке повинно відбутися найближчим часом.

19. Весільний торт

Одним із самих довгожданих та смачних атрибутів весільного банкету є весільний торт. Весільний торт приготовляють за спеціальним замовленням і складається із декількох ярусів, таких ярусів буває частіше всього від 3 до 10. Вага такого торта розраховується з урахуванням 100 г на 1 людину, вага може бути більшою, але ні в якому разі не менше. Весільний торт повинен відображати смаки наречених. Він може бути будь - якого кольору але повинен відповідати даній події, його форма може бути у формі серця або якась інакша. На такому торті можна написати побажання для молодих або їх імена. Його прикрашають їстивними квітами, вензелями, бантиками та іншими прикрасами. На самому верху зазвичай ставлять фігурки нареченої та нареченого або як це робили раніше лебедів. Весільний торт молодята за командою ведучого розрізають, але перші шматочки подають батькам. Деколи за допомогою ведучого організовують аукціон, на якому продається перший шматок весільного торта.

20. Перша шлюбна ніч

Для здійснення даного заходу важко давати будь-які поради. Необхідно добре продумати, де має відбутися така довгождана подія, підготувати кімнату і відповідної оформити - квіти, шампанське, фрукти, шоколад та музика. І слід пам'ятати про давню традицію - наречений вносить до кімнати для першої шлюбної ночі на руках.




коментарі 4



  1. 2010-11-21 тарас клодзинський пише:

    файно дякую )

  2. 2012-04-21 Олег пише:

    ніби все загдано у статті

  3. 2012-07-11 Фото пише:

    дуже дякую, особливо за 20-й пункт ))

  4. 2012-11-13 Енгрін пише:

    Все вказано правильно,і згідний про 20 пункт

Залишити коментар



Ми щиро сподіваємось, що всі Ваші мрії ми втілимо у життя!